Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

EYOF: Slovenky podľahli na úvod Švajčiarsku, Lopušanová dvojbodová

SPITTAL AN DER DRAU - Slovenská hokejová reprezentácia dievčat do 16 rokov prehrala v úvodnom vystúpení skupinovej fázy na Európskom olympijskom festivale mládeže so Švajčiarskom 3:4. Nela Lopušanová, Ema Tóthová i Lenka Karkošková si v rakúskom meste Spittal an der Drau pripísali na konto zhodne gól i asistenciu.
Zdroj: 44237
Zdieľajte:

Zverenky trénerky Nicol Lucák Čupkovej nastúpia ešte na dva duely v základnej A-skupine. V pondelok o 20.00 h proti Rakúsku a v utorok v rovnakom čase proti Fínsku. Po hlavnej fáze budú nasledovať stretnutia o umiestnenie.

Prečítajte si aj

TEL: Stavjaňov efekt v Nitre začal fungovať, dráma na Spiši pre Košice

EYOF - hokej dievčatá
A-skupina:
Slovensko – Švajčiarsko 3:4 (1:3, 0:0, 2:1)
Góly:
3. Lopušanová (Karkošková, Tóthová), 48. Tóthová (Lopušanová, Lacková), 55. Karkošková (Eibenová) – 17. Mériguetová (Näfová, Dallesiová), 17. Lovecchiová (Manetschová, Langeneggerová), 20. Müllerová (Dalessiová, Leibundgutová), 45. Vuilleminová (Leibundgutová, Müllerová)
Zostava SR 16: Sumegová – Nogová, Tomaštíková, Eibenová, Večerková, Krištofíková, Kostková, Masláková, Turňová – Tóthová, Lopušanová, Karkošková – Juríková, Feníková, Lacková – Korčeková, Komlošová, Tomasová – Sliacka

Prečítajte si aj

TEL: Retro dresy priniesli šťastie. Banská Bystrica vyhrala s Popradom

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:
Nicol Lucák Čupková, trénerka SR 16: "Mali sme výborný vstup do zápasu. Prvú polovicu prvej tretiny sme mali plno šancí, výborný tlak, ale v 16. minúte sa to zlomilo. Mysleli sme si, že Švajčiarkam dáme desať gólov. Všetky hráčky sa hrnuli dopredu, všetky chceli dať gól. Trikrát sme prepadli a inkasovali sme tri góly. V druhej tretine sme boli strelecky neefektívne. V šanciach sme sa chceli prekľučkovať až pred bránku, čo sa nedarilo. V tretej tretine sme apelovali na dievčatá, aby viac zakončovali. Prestrieľali sme v nej súperky 19:4, dali sme dva góly. Bol tam aj jeden sporný moment, pri ktorom sme zrejme dali gól. Bohužiaľ, na zápasoch nie je k dispozícii videozáznam a rozhodca si bol istý, že to videl správne. My si však myslíme, že to mal byť gól. Bol to rozhodujúci moment. Mohli sme vyrovnať na 4:4. Z prehry sa musíme poučiť. Hokej sa hrá šesťdesiat minút, no my sme vypustili v prvej tretine tri minúty, v ktorých sme trikrát inkasovali, čo sa nám stalo osudným.“

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články