TEL: Liptovský Mikuláš šokoval Slovan, Prešov zas Zvolen, one man show v Michalovciach

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HC MIKRON Nové Zámky 3:0. Všetky tri góly strelil americký obranca Zach Osburn, ktorý svoj hetrik vtesnal medzi 26. a 32. minútu. Zároveň sa stal prvým obrancom, ktorý strelil hetrik v extraligovej sezóne 2022/2023.
Zdroj: 44234

Brankár domácich Stanislav Škorvánek si pripísal 22 zákrokov a dosiahol druhé čisté konto v sezóne. Hosťom k lepšiemu výsledku nepomohla ani 107-sekundová presilovka o dvoch hráčov v druhej tretine. Osburn strelil dva zo svojich troch gólov náhradnému brankárovi Jurajovi Ovečkovi, ktorý od 31. do 35. minúty zastúpil Pavla Katora.
Zápas sledovalo 3800 divákov, ktorí mali bezplatný vstup. Išlo o reakciu michalovského klubu na neuspokojivé nedávne výsledky, predovšetkým na domácom ľade. Hráči Nových Zámkov prehrali piaty zápas po sebe, čo sa im stalo prvýkrát od januára 2021. Michalovčania v tabuľke preskočili svojho súpera a dostali sa na 5. miesto.

TEL: Retro dresy priniesli šťastie. Banská Bystrica vyhrala s Popradom

TEL - 32. kolo:
HK Dukla Ingema Michalovce - HC MIKRON Nové Zámky 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Góly:
26. Osburn (Pavlovs, Hammond), 31. Osburn (Galamboš), 32. Osburn (Galamboš, Hammond). Rozhodovali: Krajčík, Snášel - Tvrdoň, Šoltés, vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 3800 divákov.
Michalovce: Škorvánek - Macejko, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Mihalik - Vašaš, Suja, Buc - Pereskokov, Pavlovs, Garreffa - Žitný, Bjalončík, Paločko - Zabusovs, Galamboš, Lapšanský
Nové Zámky: Kantor (31. - 35. Ovečka) - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Roman, Knižka - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Mišiak, Ondrušek, Klempa - Hajnik, J. Mikúš, Múčka

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v nedeľňajšom zápase 32. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 5:4 po predĺžení. V zápase dokázali stiahnuť manko 0:2 aj 1:3 a za stavu 4:3 siahali po troch bodoch. Útočník Zvolena Michael Huntebrinker v 58. minúte vyrovnal, no domáci sa napokon predsa len tešili z víťazstva. V 3. minúte predĺženia o ňom rozhodol Dante Salituro.
Zvolen prehral druhý zápas po sebe a štvrtý z uplynulých piatich. V tabuľke je priebežne na 2. mieste o skóre za Slovanom Bratislava. Prešovčania zvíťazili tretíkrát po sebe, ale naďalej sú na poslednom 12. mieste.

Levice predstavili nového hráča: Svojim príchodom prepísal históriu klubu

HC MV Transport Prešov - HKM Zvolen 5:4 po predĺžení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly:
11. Gerlach (Turan, Girduckis), 19. Salituro (Avcin, Giles), 29. Ščurko (K. Jendroľ, Gerlach), 56. Avcin, 63. Salituro (Chlystov, Avcin) - 6. Zuzin (Messner, Jedlička), 10. Sideroff (Huntebrinker), 14. Kolenič (Huntebrinker, Jakúbek), 58. Huntebrinker (Mudrák). Rozhodovali: M. Korba, Jobbágy - Knižka, Jurčiak, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 687 divákov.
Prešov: Rabčan - Rajnoha, Giles, Nátny, Chlystov, Turan, D. Jendroľ, Lalík - Gerlach, Girduckis, Nauš - Sýkora, Salituro, Avcin - Ščurko, Klíma, Tkáč - Žilka, Šimun, K. Jendroľ
Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Mudrák, Hanna, Kubka, Hraško, Sládok - Jedlička, Marcinek, Zuzin - Sideroff, Huntebrinker, Hecl - Stupka, Šiška, Csányi - Jakúbek, Kolenič

VIDEO Absolútne neférová pästná výmena na Slovane: Obranca tĺkol ako nepríčetný

Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v nedeľnom domácom zápase 32. kola Tipos extraligy s MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3. Slovan však aj napriek prehre zostal na čele tabuľky so 73 bodmi o skóre pred Zvolenom.

Hostia z Liptova išli do vedenia v 1. tretine zásluhou Mareka Vankúša, v tretej tretine ich prekvapivý triumf poistili Andreas Štrauch a Lukáš Handlovský. Brankár MHk Michal Valent si pripísal 32 úspešných zákrokov. Dosiahol druhé čisté konto po sebe a štvrté v sezóne. Pre zverencov Ernesta Bokroša to bol zároveň štvrtý triumf v sérii.

32. kolo TEL:
HC Slovan Bratislava - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Góly:
13. Vankúš (Bokroš, Ventelä), 42. Štrauch (Šmída, Karsums), 49. Handlovský (Kriška, Walega). Rozhodovali: Novák, Rojík – Frimmel, Hajnik, vylúčení: 1:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 3562 divákov.

Slovan Bratislava: Hlavaj – MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo – Pecararo, Harris, Takáč – Zigo, Duke, Lukošík – Török, Kytnár, Haščák – Šotek, Preisinger, Petriska
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Pavúk – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Štrauch – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Braun, Šmída, Vankúš