TEL: Dráma v Poprade, Slovan nadelil Trenčínu kanára, úspech Košíc proti Michalovciam

POPRAD - Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 50. kole Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3. Útočník Tomáš Záborský rozhodol o triumfe domácich v 57. minúte z trestného strieľania.
Zdroj: 44072

"Kamzíci" uspeli v treťom zápase za sebou a udržali sa na 7. mieste v tabuľke. Hostia prehrali po troch dueloch, ale stále im patrí 10. priečka so sedembodovým náskokom pred poslednou Nitrou.

TEL: Bitku o Hron rozlúskol jediný gól, Réwayov úspešný debut, Nitra sa odlepila z poslednej priečky

Tipos extraliga – 50. kolo:
HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Góly:
11. Paločko (Kukuča), 30. Drgoň (Svitana), 31. Mlynarovič (Skokan, Svitana), 57. Záborský (z tr. strieľania), 60. Svitana – 23. Karsums (Saari), 42. Handlovský (Novajovský, Kriška), 46. Kuru (Karsums, Ventelä). Rozhodovali: Štefík, Crman – Kacej, Klejna, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, 1744 divákov.
Poprad: Peters – Betker, Drgoň, Meliško, Vainio, Bokroš, Brincko, Jasečko – Livingston, Skokan, Svitana – Záborský, Bubela, Razgals – Paločko, Mlynarovič, Kukuča – Petráš, Paukovček, Kundrik – Valigura
Liptovský Mikuláš: Valent – Mezovský, Ventelä, Pavúk, Djakov, Novajovský, Hudec, Kapičák – Kriška, Walega, Handlovský – Karsums, Saari, Kuru – Michalík, Vähätalo, Uhrík – Vankúš, Šmida, Štrauch – Braun

Martin predstavil novinku, ktorá sa dotkne domácich zápasov

Hokejisti Slovana Bratislava vstúpili víťazne do nového kalendárneho roka. V stredajšom zápase 50. kola Tipos extraligy rozdrvili doma Duklu Trenčín 6:0 a na čele tabuľky majú naďalej jednobodový náskok pred druhým Zvolenom.
Úradujúci majster položil základ víťazstva už v úvode, po 11 minútach viedol 2:0. Suverénny triumf zavŕšil štyrmi gólmi v tretej tretine. Päť zo šiestich gólov Slovana dali zámorskí legionári. Najviac sa darilo kanadskému útočníkovi Brantovi Harrisovi, na triumfe sa podieľal hetrikom, ku ktorému pridal dve asistencie. Matt MacKenzie a Liam Pecararo pridali zhodne gól a dve asistencie. Brankár Jared Coreau vychytal šieste čisté konto v sezóne. Dukla utrpela štvrtú prehru po sebe, tretiu za sebou v riadnom hracom čase a v tabuľke jej patrí naďalej 9. miesto.

Problémy v Nových Zámkoch: Dnešné derby ovplyvní viróza

HC Slovan Bratislava - HK Dukla Trenčín 6:0 (2:0, 0:0, 4:0)
Góly:
4. MacKenzie (Pecararo), 11. Harris (MacKenzie, Takáč), 43. Harris (Beňo), 52. Pecararo (Takáč, Harris), 56. Haščák (MacKenzie, Harris), 60. Harris (Pecararo). Rozhodovali: D. Konc st., Korba - Valo, Hercog, vylúčení: 3:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 4839 divákov.
Slovan Bratislava: Coreau - MacKenzie, Golian, Maier, Ackered, Gachulinec, Sersen, Beňo - Pecararo, Harris, Takáč - Fominych, Zigo, Haščák - Lukošík, Kytnár, Matoušek - Petriska, Preisinger, Török
HK Dukla Trenčín: Vereš - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ulrych, Ozols, Petrovický - Petráš, Čacho, Sloboda - Obdržálek, Šťastný, Valach - Krajčovič, Sojčík, Hudec - Stahoň, Gaťár, Petrík

Mal hrať v Poprade, teraz je bez zamestnávateľa

Hokejisti HC Košice zvíťazili v stredajšom zápase regionálneho 50. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:1. V tabuľke sa posunuli na priebežné 3. miesto pred Nové Zámky, ktoré strácajú dva body. Hráči Michaloviec prehrali uplynulé štyri zápasy a priebežne sú na 6. mieste.
Michalovčania síce viedli od 8. minúty gólom Patriksa Zabusovsa. No Andreja Košarišťana, ktorý nastúpil prvýkrát od decembrového príchodu do Michaloviec, postupne prekonali Patrik Lamper, Joona Jääskeläinen a Marek Bartánus. Kontaktný gól obrancu Zacha Osburna päť sekúnd pred koncom už prišiel príliš neskoro.
Útočník Košíc Patrik Rogoň nastúpil na 400. zápas v slovenskej extralige.

Žiar zalovil v extraligových vodách: Prichádza tréner a kanadský útočník

TEL - 50. kolo:
HC Košice - HK Dukla Ingema Michalovce 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly:
28. Lamper (Olsson, Paršin), 51. Jääskeläinen, 54. Bartánus (Leskinen, Pollock) - 8. Zabusovs (Valentini, Suja), 60. Osburn (Valentini, Bjalončík). Rozhodovali: Snášel, Rojík - Durmis, Riš, vylúčení: 2:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2828 divákov.
Košice: Janus - Olsson, Šedivý, Romančík, Southorn, Ferenc, Novota, Bartoš - Jääskeläinen, Pollock, Leskinen - Bartánus, Slovák, Paršin - Lamper, Linet, Tybor - Rogoň, Havrila, Jokeľ
Michalovce: Košarišťan - Michalčin, Glazkov, Osburn, Hammond, Štajnoch, Mihalik, Macejko - Zabusovs, Valentini, Suja - Žitný, Bjalončík, Paločko - Vašaš, Galamboš, Bezúch - Stripai, Buc, Chalupa