Sloboda asistoval pri prehre Togliatti, Petrohrad zdemoloval Novokuzneck

Štvrtkový program zápasov kontinentálnej hokejovej ligy ponúkol šesť zápasov.

Hostia Metallurg Magnitogorsk si poradili s domácou Ladou 4:2. Sergei Moziakin strelil dva góly, k nemu sa pridali aj Platonov s Brentom. Lada prehrala druhý zápas po sebe. V drese domácich nastúpil slovenský obranca Karol Sloboda, ktorý si pripísal jednu asistenciu.

Duel medzi Severstalom Čerepovec a Torpedom Nižnij Novgorod rozhodovali až samostatné nájazdy, z víťazstva sa tešili hostia. Rozhodujúci samostatný nájazd si pripísal Kazionov, ktorý rozhodol v druhej sérii, nakoľko sa jeho spoluhráč Immonen taktiež presadil v prvej sérii nájazdov.

„Žolíci“ z Helsiniek hrajú vo skvelej forme, to isté sa dalo tvrdiť aj o ich dnešnom súperovi Sibiru. Zápas bol vyrovnaný. O víťazovi rozhodla až tretia tretina. Jokerit sa dostal do vedenia zásluhou Mosesa a do prázdnej brány sa trafil Petteri Wirtanen.

SKA Petrohrad vyškolil Metallurg Novokuzneck a vyhral vysoko 6:2. O výhre domácich rozhodla druhá tretina. Kovaľčuk zaznamenal dva góly a jednu asistenciu, Thoresen a Šipačiov gól a dve asistencie.

Slovan Bratislava sa po utorkovej prehre nespamätal a prehral aj dnes proti Viťazu Podolsk. V drese hostí sa presadili Cyganov a na konečných 2:0 upravoval strelou do prázdnej brány kapitán Afinogenov. Trápenie sa Bratislavčanov tak naďalej pokračuje.

V poslednom dnešnom stretnutí Medveščaku Záhreb proti Lokomotivu Jaroslavľ 60 minút nestačilo. Po konci tretej tretiny svietilo na tabuli skóre 3:3. Zápas rozhodol v predĺžení Jegor Jakovlev.

Lada Togliatti – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 13. A. Strelcov (Sloboda, V. Strelcov), 40. Strelcov (Romanov) – 21. Mozjakin (Kovář), 33. Platonov, 39. Mozjakin (Lee), 60. Brent (Platonov)

Severstal Čerepovec – Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 sn (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 2. Stoljarov (Pyett), 28. Trunjov (Šefer), 55. Trunjov (Kvapil) – 12. Konkov (Knyazev, Potapov), 39. Wolski, 60. Salminen (Galuzin, Wolski), rozh. náj. Kazionov

Jokerit Helsinki – Sibir Novosibirsk 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Góly: 35. Hagman (Rita), 55. Moses (Omark), 57. Wirtanen – 31. Enlund (Koskiranta, Kugryšev)

SKA Petrohrad – Metallurg Novokuzneck 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Thoresen (Kovalčuk, Eriksson), 22. Kovalčuk (Šipačjov), 24. Kadejkin (Thoresen, Jermakov), 24. Kovalčuk (Thoresen), 27. Šipačjov, 55. Kadejkin (Rukavišnikov, Ponikarovskij) – 17. Gavrylčev (Mitrjakov, Kosourov), 58. Skladničenko (Plotnikov)

Slovan Bratislava – Viťaz Podolsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Cyganov (Kempe, Horák), 60. Afinogenov (Kempe)

Medveščak Záhreb – Lokomotiv Jaroslavľ 3:4 pp (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Góly: 13. Leino (Thomas, Anderson), 20. Thomas (Flood), 39. Leino (Flood, Anderson) – 37. Vasiljev (Novotný, Platt), 49. Gračjov (Korškov, Kronwall), 60. Holos (Averin, Plotnikov), 62. Jakovlev (Novotný)

Zdroj informácií: HokejovySvet.sk