Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na pohreb ruskej legendy Tichonova prišlo viac než desaťtisíc ľudí

Vo štvrtok sa v hale CSKA Moskva rozlúčili s trénerským velikánom Viktorom Tichonovom fanúšikovia.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vyše desaťtisíc hokejových fanúšikov sa rozlúčilo s trénerským velikánom Viktorom Tichonovom, ktorý zomrel v noci na pondelok vo veku 84 rokov.

Telo legendárneho kouča vystavili na ploche štadióna v otvorenej rakve, pri ktorej stála vojenská čestná stráž. V hľadisku sa vynímal veľký transparent od priaznivcov CSKA s podobizňou Tichonova a nápisom "Legendou navždy". Ako informovali ruské médiá, trénerovu pamiatku si prišiel uctiť aj jeho slávny zverenec Vladislav Treťjak, bývalý dlhoročný brankár zbornej a v súčasnosti prezident Ruskej hokejovej federácie.

Tichonov spojil väčšinu trénerskej kariéry s CSKA, autoritatívnym štýlom vytvoril z moskovského tímu ako i z výberu ZSSR stroj na úspechy. Domácej súťaži kraľovalo armádne mužstvo nepretržite v rokoch 1977-89. Počas pôsobenia pri kormidle reprezentácie Sovietskeho zväzu a neskôr Ruska získal Tichonov v 70-tych a 90-tych rokoch tri zlaté olympijské medaily (1984, 1988, 1992) a osem titulov majstra sveta. Zborná pod jeho vedením vyhrala aj Vyzývací pohár 1979, Kanadský pohár 1981 a v rokoch 1978 a 1991 sa stala aj majstrom Európy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články