Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zomrel prvý švédsky člen Siene slávy. Jeho úmrtie zasiahlo i komisára NHL

TORONTO - Vo veku 71 rokov zomrel legendárny švédsky hokejista Börje Salming, Bývalý obranca odohral 16 zo svojich 17 sezón v NHL za Toronto Maple Leafs (1973-89), kariéru ukončil v Detroite Red Wings (1989-90). V 1148 zápasoch nazbieral 787 bodov (150 gólov a 637 asistencií).
Sviecka sviecka sviecka.
Zdroj: publicdomainpictures.net
Zdieľajte:

Salmingovi začiatkom roka diagnostikovali amyotrofickú laterálnu sklerózu (ALS). Choroba postihuje nervové bunky v mozgu a mieche a spôsobuje stratu kontroly nad svalmi. Salminga pripravila aj o schopnosť rozprávať. Informoval o tom portál tsn.ca.

Prečítajte si aj

Gf x gnhc jhvjh jmvb.Spišiaci uzavreli veľký kontrakt. Na štyri roky sa im upísal slovenský tínedžer

"Toronto Maple Leafs smúti nad stratou Börjeho Salminga, Bol to európsky hokejový priekopník v NHL. Mnohým Európanom pomohol otvoriť brány do profiligy. Bola to ikona, vďaka svojej hre zanechal v Toronte nezmazateľnú pečať. Pred 50 rokmi sa stal členom našej organizácie a navždy bude súčasť našej hokejovej rodiny. Chceme vyjadriť úprimnú sústrasť jeho najbližším - manželke Pii, deťom Therese, Andersovi, Rasmusovi, Biance, Lise, Sare a bratovi Stiegovi,” uviedol pre zámorské médiá prezident Toronta Brandan Shanahan.

Prečítajte si aj

Yxb gnc hxncg xncf gxb xbc x vcb gxd gcx csf dg gfgg f.Lídrovi Popradu z dvoch ročníkov nevyšiel angažmán: Nezapadol do systému, vravia z klubu

Saiminga v roku 1996 ako vôbec prvého Švéda uviedli do hokejovej Siene slávy. V roku 2006 ho predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) zvolili do All-Star tímu storočia.

Prečítajte si aj

S lyxmbld nlbnlcbf bbgfv.Spišskú Novú Ves opúšťa útočník s vyše 400 štartami v najvyššej súťaži

Správa o Salmingovom úmrtí zasiahla aj komisára NHL Garyho Bettmana. "Börje bol skvelý, všestranný obranca a prvý švédsky hokejista, ktorý sa dokázal presadiť v NHL. Bol silný fyzicky i mentálne, mal výnimočné zručnosti a talent. Veľa skvelých európskych hráčov sa vydalo v jeho stopách," povedal Bettman.

Prečítajte si aj

Obuch z osobných dôvodov nebude pokračovať v Dunkerque.Desať rokov strávil vo svete. Slovenský obranca, ktorý nehrá doma od roku 2012, nemá tím
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články