Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ceman vyzdvihol výkon Riečického, Sejejsa mrzí jedna vec

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zakončili vydarený október víťazstvom nad Nitrou 4:0, ktorým potvrdili zlepšenú formu. Tréner Dan Ceman pochválil za výkon celý tím na čele s brankárom Dominikom Riečickým, ktorý sa na víťazstve podieľal 21 zákrokmi a prvým čistým kontom v sezóne. Kormidelníka hostí Normundsa Sejejsa mrzelo priveľa vylúčení, ktoré tím stáli lepší výsledok.
Ôysgf dxôcfvnmxbfhcbvj mb hjy dhxhcf.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Význam hry v nerovnovážnom počte sa v zápase naplno potvrdil. Hostia nevyužili na prelome prvej a druhej tretiny päťminútovú presilovku počas trestu Mareka Slováka. Za stavu 0:1 nedokázali vyrovnať a v prostrednej časti následne viackrát pykali za nedisciplinovanosť. Šesť menších trestov v druhej tretine vyústilo do dvoch inkasovaných gólov, po ktorých bolo prakticky po zápase (3:0). "Toľko vylúčených si nemôžeme dovoliť. V oslabeniach strácame veľa síl, ktoré potom chýbajú počas hry v rovnovážnom počte a v snahe o vyrovnanie. Ťažko potom môžeme myslieť na lepší výsledok," poznamenal Sejejs, ktorého zverenci dostali v Košiciach až 10 menších trestov. Nitrania nenadviazali na piatkové víťazstvo nad Popradom 3:2. So štyrmi získanými bodmi sú naďalej najmenej úspešný tím na klziskách súperov. "Máme nejakých hráčov zranených, nejakí nám ochoreli pred odchodom do Košíc. Aj preto sme dnes mali veľmi mladý káder. Ale na to sa nevyhovárame. V dnešnom zápase sme mali veľa vylúčení a to je dôvod, pre ktorý je výsledok taký aký je," uviedol Sejejs.

Prečítajte si aj

K sgôyf mhlmdg xcn yd hgnv.Niekdajší reprezentant vyriešil klubovú príslušnosť na štyri roky

Prečítajte si aj

Francis Paré v súboji.Bývalý útočník Slovana sa lúči s hokejom

Prečítajte si aj

Hráči HC Košice po góle.TEL: Slovan vynuloval Bystricu, Zámky so skvelým obratom, Michalovce úspešné na Spiši

Zatiaľ čo Nitrania sa ešte nedostali do ideálnej fazóny a doteraz nevyhrali viac než dva zápasy po sebe, o hernej pohode môžu hovoriť Košičania. Nitru zdolali po tom, čo v piatok ako prvý tím sezóny dokázali vyhrať na ľade Slovana Bratislava. Proti "Corgoňom" si následne prvýkrát v sezóne pripísali čisté konto a október zakončili s bilanciou sedem víťazstiev z deviatich zápasov. "Aj na domácom ľade sme chceli pokračovať s energiou, akú sme mali na Slovane. Hrali sme dobre a naštartovalo nás aj to, že sme ubránili päťminútové oslabenie. Mali sme dosť presiloviek, z ktorých sme mohli dať aj viac gólov. Celý tím hral dnes veľmi dobre. Pochvalu si zaslúži aj brankár Dominik Riečický, ktorý potvrdil, že zaslúžene dostal pozvánku do reprezentácie," povedal tréner HC Košice Dan Ceman. Košičania vstúpili do sezóny štyrmi prehrami, no potom dosiahli viacero úspešných výsledkov a po nedeľňajšom 14. kole prvýkrát v sezóne dosiahli pozitívny pomer víťazstiev a prehier.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články