Majitelia Banskej Bystrice boli vyzvaní k trpezlivosti, Jendek avizuje nové kroky

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice v utorňajšej predohrávke 11. kola Tipos extraligy podľahli na domácom ľade Košiciam 5:6 a zaknihovali tak druhú prehru v rade na svojom štadióne. Po nástupe Rudolfa Jendeka do pozície hlavného trénera vyhrali v Nových Zámkoch, keď súperovi pretrhli päťzápasovú šnúru výhier, no následne pod Urpínom zakopli s Popradom (1:3) i Košicami (5:6).
Zdroj: 43460

"Čo sa týka rýchlych inkasovaných gólov po tých našich dosiahnutých, stále sa to opakuje u tých istých hráčov. Tak ako sme požiadali majiteľov klubu, aby boli trpezliví a dali nám tri zápasy na vyhodnotenie niektorých hráčov, tak asi budú teraz musieť nasledovať tvrdšie pohovory alebo aj iné riešenie. My si to preberieme vo vnútri a hlavne ide potom aj o to, ako doplniť tím. Nemôžeme to bezhlavo riešiť. Potrebujeme viac tvorivých hráčov. Defenzívu potrebujeme jednoznačne viac posilniť. Okolo bránky máme problémy a samozrejme aj na presilovkách. Nedávame z nich góly, nemáme tam strelca, teda niekoho, kto nebude stále váhať, ale bude naozaj strieľať,“ uviedol po prehre s Košicami bystrický kouč Jendek.

Zo Zvolena sa porúčal krídelník, od debaklu na Slovane viac nehral

Práve utorňajší duel s košickými hokejistami poodhalil slabé stránky bystrického tímu, čo netajil ani kapitán "baranov" Michal Kabáč: "Prvé dve tretiny sme mali zápas v rukách. Bola to taká hojdačka, dali sme gól, hneď na to sme dostali. V tej tretej tretine sme úplne vybuchli. Hlúpe chyby, hlúpe fauly. Súper dal dva góly a potom už iba kontroloval zápas. Veľmi nás mrzí, že sme štyrikrát stratili vedenie. Predtým zápasy sme zlomili, ak sme dali viac ako dva góly doma. Teraz súper vždy dokázal vyrovnať, neustrážili sme to. Bolo tých chýb v tomto zápase veľa na našej strane. Hlavne v oslabeniach sme dostali tri góly. Veci, ktoré si povieme, tak nesplníme. Aj góly, ktoré sme dostali, neboli to chyby, po ktorých by nás súper prehral, ale boli to darované chyby a Košičania ich iba využili.“

NHL: Pavol Regenda vypadol zo zostavy Anaheimu, kormidelník Eakins to vysvetlil

Košičania majú po plnom bodovom zisku pod Urpínom na konte tri výhry v rade. V Banskej Bystrice zaknihoval tri kanadské body útočník Michal Chovan za gól a dve asistencie. Po výhre neskrýval spokojnosť: "Diváci si prišli na svoje, tréneri asi nie. My v tejto situácii potrebujeme víťaziť a ísť hore, to je najdôležitejšie. Potrebujeme sa dostať tam, kam patríme, pretože máme kvalitu v mužstve. Sme radi za každé víťazstvo, či je to 2:1 alebo 6:5. Proste dreli sme naplno, bolo to vidno najmä v tretej tretine, že sme dali do toho všetko a zvládli sme to. Kľúčové bolo, že sme zahrali dobre presilovky a dali z nich tri góly a nimi sme sa tiež dotiahli, ale aj v hre päť na päť sme hrali dobre. Vieme aká je v Banskej Bystrici malá plocha, domáci majú väčších hráčov, takže bolo dôležité, že sme aj my išli do súbojov tvrdšie a neprehrávali sme ich. Vieme však hrať aj lepšie.“

AHL: Šimon Nemec nemohol dohrať stretnutie so svojím tímom

V bránke Košíc odchytal dve tretiny Roman Durný. Problémy mal s neustálym posúvaním bránky, tak v prvom ako i v druhom dejstve. Napokon inkasoval štyri góly, podobne ako na domácej strane Robin Rahm. "Snažil som sa sústrediť, vzhľadom na to, že som rok nechytal. Samozrejme nervozita pred zápasom bola, kto nie je nervózny pred zápasom, tak môže mu byť ukradnutý zápas ako dopadne. Myslím si, že som nepodal zlý výkon, ale ani nejaký fantastický. Viem, že môžem od seba očakávať omnoho viac, no mám na čom stavať a od tohto duelu som si nastavil dobré schodíky, po ktorých môžem liezť hore,“ uviedol Durný a podrobnejšie opísal aj momenty, za ktoré poslal svoj tím do takmer dvojminútového oslabenia o dvoch hráčov:

VIDEO Incident medzi Nitrou a Trenčínom: Člen realizačného tímu zaútočil hokejkou na hráča

"Aj Rahm nadával na slabšie uchytenie, ale už je asi na to zvyknutý. Ja si myslím, že tie kolíky, hlavne tá časť, čo je v ľade, je tenká. A keď mi niekto povie, že nie sú mäkké tie gumy, tak klame, lebo reálne nikdy nerobil brankárčinu. Ja som odmalička vedený používať ´tyčky´, či už na zabrzdenie sa alebo odkopávanie. Ja si myslím, že tie kolíky mali byť hrubšie, čo sú v tom ľade. Pri tom jednom vylúčení som si chcel po strele z uhla zakryť bližšiu žrď. Chcel som sa iba natlačiť a tá ´tyčka´ proste vyletela. Viem, že sa to som mnou viac – menej tiahlo celý zápas, hoci pri Rahmovi nie, ale tá žrď tam bola taká labilná, ako by tam ani tie kolíky neboli. Mnohokrát som ani silu nemusel použiť. Po druhej tretine mi tréner Ceman povedal, že nechcú riskovať ďalšie vylúčenie v tretej tretine, takže nasadenie Riečického miesto mňa bol správny ťah od trénerov.“

VIDEO Útočník Michaloviec si trúfal na obrancu Nových Zámkov: To však nemal robiť
Pridal: Redakcia HS