Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na Slovensku vyrastie nový zimný štadión: Tešiť sa z neho môže 65-tisícové mesto

TRNAVA – Novú hokejovú halu v Trnave, pri ktorej je predpokladaná hodnota stavebných prác viac ako 10 miliónov eur, postaví Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dokumentácia výstavby pre územné rozhodnutie už prešla posudzovaním vplyvov na životné prostredie. TASR o tom informoval odbor komunikácie TTSK.
Hokejová akadémia Trnava.
Zdroj: TTSK
Zdieľajte:

Aktuálne vrcholí proces územného konania. Samosprávny kraj paralelne pripravuje projektovú dokumentáciu pre stavebné povolenie. "V spolupráci so Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) máme záujem vychovať nové generácie hokejistov a hokejistiek. Pripravovať sa budú v novej akadémii. Fungovať bude v rámci strednej športovej školy v pôsobnosti TTSK. Moderná hokejová hala so zelenou strechou vyrastie na Prednádraží. Pôjde o doteraz najväčšiu investíciu samosprávneho kraja do športovej infraštruktúry. Samospráva na projekt získala príspevok od vlády SR," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Prečítajte si aj

Erkinjutti po góle s Regendom.Michalovský legionár našiel nové pôsobisko

Hokejová hala bude okrem hlavnej zápasovej ľadovej plochy obsahovať aj menšiu tréningovú plochu, šatne, wellness centrum, posilňovňu, triedy, či zázemie pre pedagógov a trénerov. "Budova vyrastie na nevyužívaných pozemkoch pri Strednej priemyselnej škole stavebnej D. S. Jurkoviča a Strednej odbornej škole obchodu a služieb. Bude energeticky nenáročná a využijú sa aj fotovoltické panely. Vznikne pri nej i vlastné parkovisko určené pre viaceré druhy dopravných prostriedkov," informoval odbor komunikácie TTSK.

Prečítajte si aj

Ak smygfxgc nhmcvhj b dhfcgv.Zákulisné rozprávanie Craiga Ramsayho. Jeho autobiografia vychádza pod názvom Šťastný chlapec

"Študenti v akadémii budú prechádzať komplexným procesom od nadobudnutia teoretických znalostí v rámci vyučovacích blokov, cez suchú prípravu, až po tréning na ľade. Možnosť regenerácie vo wellness centre sa stane novým štandardom tak, ako psychologická podpora a rozvoj mäkkých zručností," povedal riaditeľ Odboru školstva TTSK Stanislav Pravda.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada USA SR šport hokej NHL Oilers Flames.Pospíšila si z waiver listiny nik nestiahol: Čo bude ďalej?

Ako doplnil, projekt je realizovaný v rámci viacročného plánu TTSK na výstavbu a modernizáciu telocviční a športovísk pri 13 stredných školách vo všetkých okresoch. Je tiež výsledkom spolupráce medzi vládou, SZĽH a samosprávnymi krajmi. Na Slovensku vznikne osem takýchto hokejových akadémií, po jednej v každom kraji.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články