TEL: Výborný obrat Slovana, derby pre Baranov, Košice s prvými bodmi

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom šlágri 6. kola Tipos extraligy HK Nitra 4:2. V repríze minuloročného finále viedli Nitrania po prvej tretine 2:0 po góloch Františka Gajdoša a Adriána Holešinského, domáci potom otočili skóre zásluhou Liama Pecarara, Adama Lukošika, Marcela Haščáka a Samuela Takáča. Slovan si pripísal štvrtý triumf v sezóne, Nitra zaknihovala štvrtú prehru.
Zdroj: 43333

6. kolo:
HC Slovan Bratislava - HK Nitra 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)
Góly:
30. Pecararo (Takáč), 50. Lukošík (Beňo, Minárik), 53. Haščák (Harris, Takáč), 59. Takáč (Valach, Harris) - 1. Gajdoš (Krivošík, Myklukha), 9. Holešinský (Donaghey). Rozhodovali: Krajčík, Stano - Jedlička, Jurčiak, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4175 divákov.
Slovan: Coreau – Valach, Ackered, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Golian – Pecararo, Minárik, Haščák – Fominykh, Harris, Takáč – Lukošík, Zigo, Matoušek – Kukumberg, Bezák, Török – Šotek
Nitra: Nitra: O´Connor – Bodák, Mezei, Donaghey, Erkamps, Švarný, Gajdoš, Štefanka – Holešinský, Myklukha, Krivošík – Varga, Buncis, Solenský – Lacka, Knies – Pekarčík, Šramaty, Tvrdoň – Sýkora

Rodák z Považia si našiel nový klub

Hokejisti HC Košice zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy nad HK Dukla Trenčín 5:2. Pre "oceliarov" to bolo prvé víťazstvo v ich piatom zápase. Tri body na konte majú aj Trenčania, ktorí sú zásluhou horšieho skóre priebežne na poslednom 12. mieste za Košicami.

HC Košice - HK Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
Góly:
8. Jääskeläinen (Campbell), 23. Chovan (Campbell, Jääskeläinen), 27. Watling (Southorn, Slovák), 34. Southorn (Jääskeläinen), 45. Ollson (Southorn, Chovan) - 13. Čacho (Thelin, Petráš), 28. Sloboda (Čacho, Martiška). Rozhodovali: Moller, Novák - Knižka, Valo, vylúčení: 3:5 navyše Romančík (Koš.) 5 min.+DKZ za napadnutie zozadu, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 721 divákov.
Košice: Riečický - Olsson, Southorn, Ferenc, Šedivý, Romančík, Deyl, A. Bartoš - Bartánus, Campbell, Jääskeläinen - Tybor, Chovan, Leskinen - Lamper, Slovák, Watling - Rogoň, Linet, Havrila
Trenčín: LaCouvee - Ozols, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Petrovický, Starosta, Martiška - Petráš, Čacho, Valach - Jakubec, Thelin, Sloboda - Belluš, Sojčík, Hudec - Stahoň, Gaťár, Krajčovič

VIDEO Studenič sa dostal do úniku, recept na Hofera nenašiel

Susedské derby Banská Bystrica - Zvolen v 6. kole Tipos extraligy zvládli lepšie domáci hokejisti, ktorí vyhrali 4:3 po predĺžení a svojho rivala zosadili z vedúcej pozície v tabuľke.
Prvá tretina patrila Bystričanom, boli aktívnejší, čo pretavili do gólu už v tretej minúte. Po Jendekovom natlčení sa pred bránku upratal vypichnutý puk Petríkom Výhonský. Hostia odpovedali v druhej tretine únikom Šišku v oslabení. Domáci to oplatili peknou akciou, na konci ktorej bol nepokrytý Troock pred bránkou – 2:1. Zvolen potom ťažil z početnej výhody, keď sa ujala strela Hannu spoza kruhov a v tretej tretine otočil stav po strele Sládka od modrej, keď puk tečoval Stupka. "Barani" však trinásť sekúnd pred koncom riadneho času vyrovnali v hre bez brankára zásluhou Kontosa a v predĺžení rozhodli individuálnym prienikom Troocka.

VIDEO V Prešove bol udelený trest v hre. Bača nešetrne atakoval domáceho Nauša do oblasti hlavy

HC ´05 Banská Bystrica – HKM Zvolen 4:3 pp (1:0, 1:2, 1:1 – 1:0)
Góly:
3. Výhonský (D. Jendek, Björkung), 28. Troock (Kontos, R. Gašpar), 60. Kontos (Kabáč, Bíreš), 62. Troock – 22. Šiška (Marcinek, Hraško), 38. Hanna (Gropp, Sideroff), 46. Stupka (Sládok). Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Synek, Gegáň. Vylúčená na dve min.: 3:3, presilovky: 0:1, oslabenia 0:1, diváci: 2811.
Banská Bystrica: Rahm – Björkung, Bačik, Luža, Holenda, Frídel, Ďatelinka, Ganz – Troock, Kontos, Kabáč – R. Gašpar, J. Sukeľ, G. Gabor – Urbánek, Tamáši, Kabáč – Výhonský, Sojka, D. Jendek
Zvolen: R. Petrík – Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Sládok, S. Barcík – Kašlík, Huntebrinker, Zuzin – Sideroff, Langkow, Hecl – Gropp, Šiška, Stupka – Marcinek, Viedenský, Csányi

VIDEO Bývalí spoluhráči si nič nedarovali. Petr Ulrych položil na lopatky Tomáša Bokroša

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v nedeľňajšom zápase 6. kola Tipos extraligy na ľade HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:2, keď v tretej tretine otočil z 0:2. Hostia zaznamenali štvrté víťazstvo v sezóne a figurujú na druhom mieste tabuľky.

HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC MIKRON Nové Zámky 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)
Góly:
13. Verbeek (Majdan, Kerbashian), 33. Kerbashian (Ališauskas, Rapáč) - 47. Ondrušek (Hatala, Klempa), 54. Roman (Johnson, Mišiak), 55. Mikúš (t.s.). Rozhodovali: Štefik, Smrek - Bogdaň, Tvrdoň, vylúčení: 5:7, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:1, 2100 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík - Ališauskas, Ulander, Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ordzovenský, Žiak - Vandas, Kerbashian, Verbeek - Rapáč, Nellis, Majdan - Giľák, Salituro, Hamráček - Tkáč, Bortnňák, Novák
Nové Zámky: Kantor - Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Roman, Knižka - Mišiak, Johnson, Farley - Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš - Šišovský, Ondrušek, Faith - Hajnik, Barto, Klempa - Babeliak

VIDEO Rusko-ukrajinský konflikt aj na ľade. Diváci videli nechutné zákroky i tvrdé bitky

Hokejisti HC MV Transport Prešov zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 3:2. Všetky góly padli v druhej tretine, v ktorej sa hostia ujali vedenia 3:0, no Roman Žitný dvoma gólmi zdramatizoval duel. Prešovčania zvíťazili v štyroch zo šiestich doterajších zápasov a s 12 bodmi sú na priebežnom 4. mieste. Michalovce prehrali tretí zápas po sebe a s ôsmimi bodmi im patrí 7. priečka.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC MV Transport Prešov 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)
Góly:
33. Žitný (Bjalončík, Paločko), 36. Žitný (Bezúch, Štajnoch) - 24. Martin (Girduckis, Higgins), 39. Žilka (Girducskis, Giles), 30. Gerlach (Nauš, Giles). Rozhodovali: Korba, Rojík - Hajnik, Durmis, vylúčení: 4:6 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2189 divákov.
Michalovce: Vošvrda - Štajnoch, Glazkov, Osburn, Hammond, Macejko, Mihalik - Puliš, Suja, Buc - Kristo, Winquist, Bezúch - Žitný, Bjalončík, Paločko - Vašaš, Chalupa, Lapšanský
Prešov: Bespalov - Turan, D. Jendroľ, Higgins, Lalík, Giles, Nátny, F. Fekiač - Sýkora, Šimun, Neuls - Šimek, Gerlach, Nauš - Žilka, Girduckis, Martin - K. Jendroľ, Klíma, Vojtech - Pulščák

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v 6. kole Tipos extraligy nad MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1. Bolo to pre nich štvrté víťazstvo v sezóne, po ktorom sú s 11 bodmi na priebežnom 5. mieste tabuľky. Liptáci doteraz nazbierali sedem bodov a priebežne im patrí 8. priečka.

VIDEO Kašlíkovi to padá, Chovan z Košíc nehľadá výhovorky

HK Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Góly:
3. Petráš (Kukuča, Mlynarovič), 19. Yogan (Bokroš, Bubela), 32. Kukuča (Mlynarovič), 33. Valigura (Söberg, Paločko), 57. Paukovček (Yogan, Meliško) - 56. Kalousek (P. Valent). Rozhodovali: Hronský, Jobbágy - D. Konc ml., Ordzovenský, vylúčení: 7:2 na 2 min., navyše Mlynarovič (Pop.), Mezovský a Uhrík (obaja L. Mik.) 5 min. + DKZ za pästný súboj, presilovky a oslabenia: 0:0, 1201 divákov. Zmeny: 33. Kozel za M. Valenta (L. Mik.)
Poprad: Peters - Meliško, Drgoň, Kotvan, Vainio, Brincko, Bokroš, M. Mešár - Záborský, Skokan, Svitana - Yogan, Paukovček, Bubela - Petráš, Mlynarovič, Kukuča - Söberg, Paločko, Valigura
Liptovský Mikuláš: Kozel (33. M. Valent) - Mesikämmen, Ventelä, Mezovský, Djakov, Hudec, Novajovský, Kapičák - Kuru, Vahatalo, Karsums - Kriška, Šmída, Handlovský - Michalík, Walega, Drábek - Kalousek, P. Valent, Uhrík - Braun