Slovan Bratislava vyškolil Banskú Bystricu na jej ľade

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC ´05 Banská Bystrica podľahli v 3. kole Tipos extraligy bratislavskému Slovanu 1:5. Prehrali tak druhý domáci zápas za sebou. Úradujúci šampión naopak nadviazal na predchádzajúce víťazstvo z Popradu.
Zdroj: 43269

Do stretnutia vstúpili lepšie Bratislavčania. Ujali sa vedenia v štvrtej minúte Harrisom, ktorý z pravej strany prestrelil Belányiho. Ten dostal dôveru pred Rahmom. Na začiatku druhej tretiny využil pošmyknutie Pavlina Lukošík a bolo 0:2. Tretí gól Slovana dal z úniku Haščák. Domáci odpovedali Troockom zblízka, keď na dvakrát posielal puk za Coreaua, ale v tretej tretine využili hostia presilovku Pecararom a pridali aj piaty gól po peknej kombinačnej akcii, na ktorej konci bol Harris.

Liptovský Mikuláš pohodlne zdolal Duklu Trenčín a poslal ju na chvost tabuľky

3. kolo Tipos extraligy:

HC ´05 Banská Bystrica – HC Slovan Bratislava 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

Góly: 34. Troock (Kabáč) – 4. Harris (Fominych, MacKenzie), 23. Lukošík, 32. Haščák (J. Valach), 47. Pecararo (Takáč, Haščák), 51. Harris (Takáč, Maier). Rozhodovali: M. Novák, Žák – Tvrdoň, Gegáň. Vylúčená na dve min.: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 2598 divákov.

Banská Bystrica: Belányi – Björkung, Bačik, Pavlin, Holenda, Luža, Ďatelinka, Frídel – Troock, Kontos, Kabáč – Urbánek, Bíreš, J. Sukeľ – R. Gašpar, Tamáši, Šoltés – Výhonský, Sojka, D. Jendek.

Niekdajší brankársky talent z Popradu má za sebou úspešnú skúšku a ostáva doma

Slovan: Coreau – J. Valach, Golian, MacKenzie, Beňo, Sersen, Gachulinec, Maier – Pecararo, Preisinger, Haščák – Fominych, Harris, Takáč – Lukošík, Minárik, Matoušek – Šotek, Zigo, T. Török.