Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ikona Nashville Predators je po roku späť a ujíma sa novej pracovnej príležitosti

NASHVILLE - Bývalý fínsky hokejový brankár Pekka Rinne bude pôsobiť v klube NHL Nashville Predators ako špeciálny poradca pre rozvoj brankárov. Do organizácie, v ktorej strávil celú svoju zámorskú kariéru, sa vrátil rok po ukončení hráčskej kariéry.
Pekka Rinne po 15 sezónach končí v NHL.
Zdroj: TASR/AP - Mark Zaleski
Zdieľajte:

Rinne je doteraz jediný hráč, ktorého číslo dresu Predators vyradili. "Je to vplyvný človek v našej komunite a my nepochybujeme, že bude cenný zdroj informácií pre všetkých brankárov v našej organizácii. Nepochybujem o tom, že jeho skúsenosti a prítomnosť jeho osobnosti budú znamenať veľký prínos pre celý náš klub," povedal generálny manažér David Poile.

Prečítajte si aj

Ygxhg fchgj vgg xcgr.Zemplínčania kvalitne doplnili súpisku, manažment predstavil hráča s titulom SR a Poľska

Rinne oznámil koniec kariéry v júli 2021. V NHL pôsobil iba v Nashville a v klube vytvoril rekordné zápisy vo väčšine brankárskych štatistík vrátane počtu odohratých zápasov (683). V roku 2018 získal Vezinovu trofej pre najlepšieho brankára NHL a štyrikrát štartoval v Zápase hviezd NHL. Už počas hráčskej kariéry sa angažoval aj mimo ľadu, keď s bývalým kapitánom Predators Sheom Weberom založili pediatrický onkologický fond na podporu detskej nemocnice.

Prečítajte si aj

Ygxdghxcg jgvdg hcfgsdf.Barážový hrdina po nezáujme medzi elitou a konci Capitals prijal ponuku minuloročného nováčika
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články