Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Duel Košíc s Prešovom sa uskutoční: Na ktorom štadióne?

KOŠICE - Dejiskom zápasu 4. kola hokejovej Tipos extraligy medzi HC Košice a HC 21 Prešov bude košická Crow aréna. Košický klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Zdroj: 43228
Zdieľajte:

"Klub sa snažil preložiť domáce zápasy na iný termín, alebo si vymeniť ich miesto konania. HC Slovan Bratislava našej prosbe vyhovel, za čo mu ďakujeme. HC 21 Prešov odmietol výmenu miesta konania, a tak sa tento zápas odohrá v Crow aréne," uviedol HC Košice na oficiálnej stránke.

Prečítajte si aj

Zdeno Chára sa rozhodol: Legenda opúšťa profesionálny hokej

Práve Crow aréna, s kapacitou približne 1100 divákov, je už niekoľko týždňov útočiskom košického tímu po tom, čo enormne vzrástli náklady, ktoré by musel vynaložiť na pôsobenie v domovskej Steel aréne.

Prečítajte si aj

Spišská Nová Ves koná: Zraneného Vartovníka nahradí nová tvár

Klub na oficiálnej stránke pripomenul, že "bol pred sezónou 2022/2023 pripravený a dohodol sa, že zaplatí Steel aréne v porovnaní s predošlou sezónou o 200-tisíc eur viac. Dohodnutá celková suma za prenájom ľadu a ďalších služieb sa dostala na úroveň 650-tisíc eur (85% z toho tvorí prenájom ľadu pre mládežnícke tímy). HC Košice však vzhľadom na rastúce ceny energií akceptoval toto viac ako 40% navýšenie nákladov."

Prečítajte si aj

Vráti sa Slovan do KHL? Klub vydal jasné stanovisko


Košickí hokejisti odštartovali sezónu 2022/2023 zápasom v Michalovciach a následne mali nastúpiť v domácom stretnutí proti Slovanu Bratislava. Ten však po dohode klubov preložili na 29. november. V piatkovom 3. kole sa predstavia na ľade Nitry a ligovú premiéru v domácej Crow aréne absolvujú v nedeľu proti Prešovu od 16.00 h.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články