Švédsko po trápení s plným bodovým ziskom

Švédski hokejisti v utorok v treťom zápase na MS v bieloruskom Minsku nad Nórskom 2:1. Tre Kronor sa riadne vytrápili a z víťazstva mala striedačka ohromnú radosť, keďže súper mal v záverečnej power play obrovskú šancu na vyrovnanie. Švédi si vo štvrtok 24 hodín pred zápasom so Slovenskom zahrajú s Francúzmi. Proti Slovákom nastúpia v stredu o 19.45 práve Nóri.

A-skupina:

Nórsko - Švédsko 1:2 (0:0, 1:1, 1:2)

Góly: 23. Olden (Skröder) - 37. Lindström (Nygren, Moller), 48. Klasen (Nyquist, Erixon). Rozhodcovia: Ronn (Fín.), Sidorenko (Biel.) - Puolakka (Fín.), Semjonov (Est.), vylúčení na 2 min.: 5:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Nórsko: Söberg - Espeland, Holös, Ödegaard, Trygg, Bonsaksen, Sörvik – Forsberg, Röymark, Hansen – M. Olimb, K. Olim, Bastiansen – Olden, Skröder, Ask – Stene, Martinsen, Roest

Švédsko: Nilsson – Gustafsson, Ekholm, Fransson, Erixon, Ahnelöv, Andersen, Nygren – Lindström, Backlund, Möller – Klasen, Järnkrok, Nyquist – Ericsson, Sjögren, Hjalmarsson - Axelsson, Rasmussen, Danielsson.

Prvá tretina priniesla svižný a atraktívny hokej, hoci nepadol gól a Nóri zamierili na bránku až v 20. minúte počas presilovke. Favorit totiž ich strely blokoval a všeobecne mal viac z hry, no tiež mal v koncovke rezervy. V druhom dejstve však Nóri využili hrubú systémovú chybu švédskej pätice a svoje sólo rutinérsky premenil Olden. Bola to len druhá strela mužstva na bránku a ďalších päť v druhej časti nasledovali. Z nich aj jedna vo veľkej šanci, pravda, Nóri najmä vynikajúco bránili až do 37. minúty, v ktorej Lindström počas presilovky rafinovane skóroval od modrej. V tretej časti dosiahli Švédi druhý gól a hoci mohli aj ďalšie, napokon sa o víťazstvo obávali až do konca.