TEL: Slovan uspel v Poprade, na Zemplíne triumf domácich, Zámky prekvapili Nitru

MICHALOVCE - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v 1. kole Tipos extraligy nad HC Košice 3:2. Dva góly domácich strelil útočník Radovan Puliš, pre ktorého to bol súťažný debut v michalovskom drese, pred ktorým dostal symbolický dres za 500 zápasov v extralige. Víťazný zásah zaznamenal v 55. minúte obranca Miroslav Macejko. Za "oceliarov" skórovali Ville Leskinen a Marek Slovák.
Zdroj: 43224

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Góly:
18. Puliš (Buc, Suja), 29. Puliš (Macejko, Osburn), 55. Macejko (Osburn, Buc) - 8. Leskinen (Watling), 31. Slovák (Southorn, Watling). Rozhodovali: Hronský, Smrek - Jedlička, Ordzovenský, vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 2000 divákov.
Michalovce: Vošvrda - Hammond, Štajnoch, Macejko, Osburn, Mihalik, Michalčin - Buc, Suja, Puliš - Paločko, Winquist, Kristo - Bezúch, Galamboš, Žitný - Chalupa, Bjalončík, Vašaš
Košice: Košarišťan - Southorn, Šedivý, Olsson, Ferenc, Deyl, Novota, Bartoš - Watling, Campbell, Leskinen - Bartánus, Chovan, Tybor - Rogoň, Slovák, Lamper - Havrila, Linet, Jokeľ

Prešov vymenoval kapitána na novú sezónu: Voľba nikoho neprekvapí

Lepší začiatok do zápasu mali hostia, ktorí išli do vedenia v 8. minúte po tom, ako nepokrytý Leskinen zblízka využil prihrávku Watlinga. Domáci vyrovnali v 18. minúte z podobnej situácie, keď Puliš prekonal Košarišťana - 1:1. Puliš v 29. minúte poslal domácich do vedenia, no Slovák o tri minúty vyrovnal. "Oceliari" sa krátko nato dostali k viacerým presilovkám, hrali aj v početnej výhode piatich proti trom, ale bez gólového vyznenia. O víťazstve domáceho tímu rozhodol v 55. minúte Macejko, na ktorého strelu nestihol Košarišťan zareagovať.

Brankár s 8 sezónami v NHL sa presúva do KHL

HC´05 Banská Bystrica – HK GROTTO Spišská Nová Ves 6:5 (1:1, 3:3, 2:1)
Góly:
15. Jendek (Tamáši), 24. Gašpar, 30. Tamáši (Bača), 36. Gašpar, 52. Troock, 53. Sojka (Jendek) - 7. Majdan (Salituro, Ulander), 23. Žiak (Giľak, Majdan), 23. Novák, 33. Vandas, 46. Kerbashian. Rozhodovali: Štefik, Korba – Durmis, Bogdaň, vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 2:1, 2422 divákov.
Banská Bystrica: Rahm - Bačik, Bača, Holenda, Pavlin, Ďatelinka, Luža, Frídel - Bíreš, Kontos, Troock - Kabáč, Sukeľ, Urbánek - Šoltés, Tamáši, Gašpar - Jendek, Sojka, Výhonský
Spišská Nová Ves: Melicherčík - Žiak, Ulander, Ališauskas, Romaňák, Ordzovenský, Podlipnik, Šuty - Verbeek, Kerbashian, Vandas - Štrauch, Nellis, Ščurko - Majdan, Salituro, Giľák - Novák, Vartovník, Hamráček

VIDEO Do Slafkovského skákať nebudeš! Spoluhráč pomstil slovenskú draftovú jednotku

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Góly:
58. Záborský (Yogan, Svitana), 60. Drgoň (Svitana, Záborský) - 27. Török (Šotek, Maier), 34. Haščák (Ackered, Pecararo), 46. Zigo (Beňo, Matoušek), 59. Haščák. Rozhodovali: Krajčík, Kalina - Tvrdoň, Hájnik, vylúčení: 4:8 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3167 divákov.
Poprad: Peters - Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Brincko, Maroš Mešár - Záborský, Skokan, Svitana - Soberg, Bubela, Yogan - Kukuča, Paukovček, Petráš - Kundrik, Mlynarovič, Matej Paločko - Sokoli
Slovan Bratislava: Coreau - Ackered, Valach, Beňo, Gachulinec, Golian, Sersen, Maier - Haščák, Rapuzzi, Pecararo - Takáč, Minárik, Fominych - Matoušek, Zigo, Lukošík - Török, Preisinger, Šotek - Kukumberg

Svetový pohár 2024 počíta aj s Ruskom: V akej pozícii sú Slováci?

Poprad bol v úvode aktívnejší a vo 4. minúte mal prvú šancu zápasu Andrej Kukuča, no neprekonal brankára Jareda Coreaua. Domáci strelili v 15. minúte gól, no rozhodca ešte predtým prerušil hru pre vylúčenie Dávida Skokana. Slovan presilovú hru nedokázal využiť, preto ostal nerozhodný stav 0:0. Na konci prvej tretiny dostali aj "Kamzíci" možnosť hrať početnú výhodu, ktorú však predelila prestávka.
V úvode druhej časti dohrávali Popradčania presilovú hru, ale nepresadili sa. Po nej sa dostal do úniku hosťujúci Tomáš Matoušek, no brankár Anthony Peters chytil jeho strelu. "Belasí" otvorili skóre v 27. minúte po zakončení Tomáša Töröka, ktorému prihrával spoza bránky Alex Šotek. Hostia neskôr pridali v presilovej hre aj druhý gól po strele Marcela Haščáka.
Slovanisti začali lepšie aj v tretej tretine, keď sa v 46. minúte presadil Tomáš Zigo. Popradčania v ďalšom priebehu zvýšili aktivitu, ale stále nedokázali prekonať hosťujúceho brankára Coreaua. Domáci dostali pred koncom zápasu šancu v dvoch presilových hrách. "Kamzíci" počas druhej odvolali brankára Petersa a podarilo sa im znížiť po koncovke Tomáša Záborského. O minútu neskôr však Haščák strelou do prázdnej bránky upravil na 4:1 pre Slovan. Popradčania dostali ešte v úplnom závere príležitosť v početnej výhode 5 na 3, v ktorej skóroval Adam Drgoň.

Josef Mikyska už pozná meno nového zamestnávateľa

HC 21 Prešov - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
Góly:
26. K. Jendroľ (Melcher), 32. Martin (Giles), 32. Sýkora (Ballhorn), 49. Gerlach (Šimek, Sýkora) – 3. Karsums (Kuru, Vähätalo), 24. Drábek (Walega, Handlovský), 48. Karsums (Vähätalo, Mesikämmen). Rozhodovali: Goga, Moller - Knižka, Janiga, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1082 divákov.
Prešov: Bespalov - D. Jendroľ, Higgins, Ľalík, Ballhorn, Rajnoha, Giles, Nátny - Nauš, Šimun, Krajč - Sýkora, Gerlach, Šimek - Martin, Girduckis, Žilka - Melcher, Klíma, K. Jendroľ - Thomka
Liptovský Mikuláš: Valent - Ventelä, Mesikämmen, Dyakov, Hudec, Mezovský, Kapičák, Pavúk - Karsums, Vähätalo, Kuru - Handlovský, Šmída, Kriška - Uhrík, Walega, Michalík - Galbavý, Kalousek, Drábek - Braun

Hostia z Liptova vyhrávali 2:0, keď sa presadili Karsums a Drábek, ale Prešovčania otočili skóre tromi gólmi za sebou. V tretej časti hry vyrovnal svojím druhým zásahom Karsums, ale o 61 sekúnd neskôr Gerlach rozhodol o triumfe domácich.

VIDEO Debut Mešára so Slafkovským v Montreale priniesol krásny gól

HK Nitra - HC Nové Zámky 1:5 (0:2, 1:0, 0:3)
Góly:
21. Myklucha (Holešinský, Bodák) - 7. Farley (Lee, Johnson), 17. Jackson (Farley, Lee), 51. Dickman (Ondrušek, Lee), 59. Farley (Hatala), 59. T. Mikúš. Rozhodovali: Baluška, Žák - Kacej, Jurčiak, vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 3054 divákov.
Nitra: Honzík - Mezei, Bodák, Pupák, Donaghey, Gajdoš, Švarný, J. Štefanka ml. - Krivošík, Hrnka, Holešinský - Tvrdoň, Buncis, Molnár - Solenský, Myklucha, R. Varga - Knies, Šramaty, Lacka - Pekarčík
Nové Zámky: Kantor - Kozák, Hatala, Lee, Mart. Chovan, Mamčics, Ligas, Knižka, Roman - Farley, Johnson, Jackson - Šišovský, Dickman, Klempa - T. Mikúš, J. Mikúš, Babeliak - Mišiak, Ondrušek, Hajník

Hostia odolali úvodnému náporu domácich a v 7. minúte išli do vedenia zásluhou Farleyho. Na 2:0 zvýšil milimetrovo presnou strelou Jackson a Nitra mala pred sebou náročnú úlohu. "Corgoni" v prostrednej časti zapli na vyšší prevodový stupeň, ale výborne chytajúceho Kantora dokázal prekonať iba v 21. minúte Myklucha. "Býci" si v tretej tretine dali pozor v defenzíve a keď v 51. minúte skóroval Dickman, bolo prakticky rozhodnuté. V predposlednej minúte ešte skúsili Nitrania hru bez brankára, z čoho rezultovali ďalšie dva góly v sieti domácich. Druhý gól v zápase strelil Farley a na 5:1 z pohľadu hostí spečatil T. Mikúš.

Zámorský obranca po angažmánoch v Slovane a Capitals začína kariéru skauta v NHL

HKM Zvolen - HK Dukla Trenčín 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
Góly:
25. Marcinek (Viedenský, Stupka), 26. Hain (Hecl, Langkow), 51. Kašlík (Zuzin), 57. Hanna (Huntebrinker) – 45. Sloboda. Rozhodovali: Tvrdoň, D. Konc st. - Synek, D. Konc ml., vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 1875 divákov.
Zvolen: Trenčan - Messner, Hain, Hanna, Mudrák, Hraško, Kubka, Čulík - Zuzin, Huntebrinker, Kašlík - Hecl, Langkow, Sideroff - Gropp, Šiška, Stupka - Csányi, Viedenský, Marcinek - Barcík
Trenčín: Lacouveé - Starosta, Ozols, Ulrych, Pietroniro, Nemčík, Martiška, Chromiak - Valach, Čacho, Thelin - Sloboda, Heinero, Petráš - Razgals, Sojčík, Belluš - Hudec, Ferenyi, Jakubec - Stahoň