Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zlatý chlapec z Göteborgu urobil nekompromisný krok: Koniec vo VV SZĽH!

BRATISLAVA - Michal Handzuš v utorok odstúpil z pozície člena Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) v dôsledku rozhodnutia nezakázať hráčom z KHL reprezentovať. Bývalý hokejový reprezentant sa nebude podieľať ani na ďalších aktivitách zväzu, napísal v liste všetkým klubom, ktorého znenie dostala k dispozícii aj Športová redakcia TASR.
Ymgbxôcn gmvbhj,js jd,jn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Počnúc dnešným dňom odstupujem z pozície člena Výkonného výboru SZĽH a zo všetkých jeho ďalších aktivít. Dôvodom môjho rozhodnutia je prijatie stanoviska VV ohľadom možnosti reprezentovania Slovenskej republiky hráčom z KHL. Ako som komunikoval aj na zasadnutí VV, je to pre mňa hodnotová otázka a preto si neviem ďalej predstaviť moje ďalšie pôsobenie pri takomto smerovaní organizácie.

Prečítajte si aj

L &nfkl ykh gfuh asygn.Zamestnávateľ Júliusa Hudáčeka odhalený, ročná zmluva podpísaná

Vízia, ktorú som prišiel do SZĽH napĺňať, bola urobiť z nej vzorovú organizáciu 21. storočia. Po štvrtkovom zasadnutí, už ja osobne, nevieme v tejto vízii ďalej pokračovať. Som rád, že žijeme v demokracii, takže samozrejme rešpektujem výsledok hlasovania z posledného zasadnutia. Demokracia ale znamená aj to, že je moja slobodná vôľa, či toto väčšinové rozhodnutie VV budem osobne napĺňať, alebo nie. Ako píšem, za týchto okolností nevidím možnosť, ako by som mohol, a preto odchádzam," píše sa v liste. Handzuš však bude pokračovať pri ďalších hokejových aktivitách: "Zo slovenského hokeja neodchádzam úplne a budem naďalej pôsobiť na klubovej úrovni a ako radový člen hnutia vám budem naďalej individuálne k dispozícii."

Prečítajte si aj

Sviecka sviecka sviecka.Smútok v HKM Zvolen: Zomrel pamätník všetkých titulov

Handzuš neskôr svoj odchod z postu člena VV SZĽH a taktiež všetkých svojich ďalších aktivít v organizácii SZĽH potvrdil aj v oficiálnom vyhlásení pre médiá. Opäť v ňom zdôraznil, že v slovenskom hokeji nekončí úplne. "Naďalej budem pracovať s mládežou na klubovej úrovni, kde sa budem snažiť napĺňať víziu rozvoja hráča 21. storočia a teda rozvíjať deti po športovej, hokejovej a osobnostnej stránke," uviedol majster sveta z roku 2002.

Prečítajte si aj

& fn&kl&fj lyfnylk gfn gfd gdgdre.Martin Bakoš zamieril za svojím úspešným koučom, podpísal mesačný kontrakt
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články