Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenské legendy podľahli českým. Podľa Višňovského diváci videli kvalitný hokej

BRATISAVA - Nedeľná hokejová exhibícia pod názvom "Legendy sú späť" priniesla skvelú zábavu aktérov pred vypredaným hľadiskom zimného štadióna Ondreja Nepelu. Tím Jaromíra Jágra plný českých hráčov so skúsenosťami z NHL zdolal mužstvo Ľubomíra Višňovského 5:4. Zápas mal aj charitatívny rozmer a organizátori časť zo vstupného venujú na podporu detí s hendikepom.
Zápas legiend v Bratislave.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hokejisti predviedli aj zopár technických parádičiek, ktoré stále nezabudli, a zabavili divákov v hľadisku. Po stretnutí prišli na rad samostatné nájazdy. Práve tie najviac pobavili publikum. Najkrajší gól strelil Marián Hossa, ktorý delovkou takmer roztrhol sieť, no Jágrov tím vyhral aj nájazdy.

Prečítajte si aj

Zemplínčania druhýkrát po sebe okúsia prvoligové finále. Súpera ešte nepoznajú.Na Zemplíne privítajú v exhibícii majstrov sveta i olympijských víťazov

V zaujímavom exhibičnom stretnutí viedol domácich kapitán Višňovský. Väčšinu tímu tvorili hráči z úspešného göteborského šampionátu z roku 2002. V českom výbere bola partia, ktorá sa podieľala na olympijskom triumfe v Nagane 1998. Doplnili ju však aj súčasní hráči. Stretnutie sa odohralo až na tretí pokus. Predošlé dva plánované, napríklad aj pod holým nebom v Špindlerovom Mlyne, boli zrušené pre pandemické opatrenia.

Prečítajte si aj

Fydfxgdbfg bsnfdch dgfn.Slovenského druholigistu v príprave preverí zahraničný celok


Tím Višňovský - Tím Jágr 4:5 (0:3, 4:2, 0:0)
Góly:
31. Tatar (Vaic, Sekera), 34. Pucher (Nagy, Marián Hossa), 34. Handzuš (Gáborík, Marián Hossa), 35. Pálffy (Stümpel) - 2. Reichel (Voráček, Tlustý), 9. Bednář (Brendl, Pilař), 14. Tlustý (Voráček, Židlický), 26. Bednář (Prochádzka, Židlický), 37. Brendl (Klíma, Krajíček)
Tím Višňovský: Lašák (30. Križan) - Višňovský, Podhradský, Lintner, Čierny, Sekeráš, Štrbák, Sekera - Gáborík, Pálffy, Stümpel, Zedník, Marián Hossa, Marcel Hossa, Nagy, Handzuš, Kopecký, Uram, Vaic, Pucher, Pavlikovský, Tatar. Tréneri: Filc, Pokovič
Tím Jágr: Pavelec (30. Mrázek) – Krajíček, Prochádzka, Pilař, Židlický, Jaroslav Nedvěd, Hronek - Jágr, Eliáš, Voráček, Irgl, Tlustý, Reichel, Varaďa, Bednář, Klíma, Brendl, Výborný. Tréner: Ručinský

Prečítajte si aj

HC ´05 Banská Bystrica HC ´05 Banská Bystrica.Pilier defenzívy opúšťa Banskú Bystricu

Prvý gól dal český tím pod vedením Jaromíra Jágra, keď sa presadil Robert Reichel. Hostia zobrali zo začiatku exhibíciu vážnejšie ako domáci a v prvej tretine strieľali góly len oni. V 9. minúte pridal druhý Jaroslav Bednář a tretí strelil Jiří Tlustý. Brankár Ján Lašák okrem toho chytil viacero šancí súpera.
Český tím začal gólovo aj v druhej tretine, keď sa druhýkrát presadil Bednář. Diváci na bratislavskom štadióne videli prvý gól domáceho tímu až v 31. minúte po zakončení Tomáša Tatara. Slovenský tím potom pridal ďalšie tri presné zásahy v krátkom slede. Najprv si Peter Pucher vychutnal Petra Mrázka, a potom sa presadili Michal Handzuš a Žigmund Pálffy. Tím Jágra však išiel opäť do vedenia po presnej strele Pavla Brendla. V 38. minúte videli diváci aj prvý faul českého tímu. Po dohode oboch mužstiev nasledoval samostatný nájazd, ktorý však Handzuš nepremenil.
Posledná tretina priniesla svižný hokej na oboch stranách. Blízko gólu bol kapitán hostí Jaromír Jágr, no brankár Karol Križan vytesnil jeho nájazd na žŕdku. V tretej časti tak diváci už nevideli žiadny presný zásah.

Prečítajte si aj

Útočník Jozef Foltín.Slovenský útočník pridá piatu sezónu v rovnakom drese

hlasy po zápase:
Jaromír Jágr, kapitán ČR: "Pri exhibičných zápasoch, keď má už väčšina hráčov úspešné kariéry za sebou, je to možno naša posledná šanca stretnúť sa. Dúfam však, že sa ešte v budúcnosti predvedieme pred divákmi. Potešil ma vypredaný štadión a diváci si určite užili stretnutie."
Ľubomír Višňovský, obranca SR: "Nevedeli sme dať gól, často sme trafili brankára, no treba uznať aj český tím. Mali tam omnoho viac aktívnych hráčov, čo bolo cítiť. Snažili sme sa, dali sme aj niekoľko gólov a diváci podľa mňa videli slušný hokej. Najkrajší bol aplauz na začiatku aj počas zápasu. Nebolo jednoduché zorganizovať túto exhibíciu, ale česká strana bola veľmi ochotná. Ďakujeme všetkým, sponzorom, chalanom aj ľuďom. Pravdepodobne bude aj odveta, v januári v Prahe."
Tomáš Tatar, útočník SR: Stále je vidieť, že chalani to majú v rukách. Užil som si to, snažil som sa pomôcť a bola to podľa mňa veľmi príjemná akcia. Diváci dnes mohli vidieť hráčov, ktorí urobili pre oba národy veľa."
Marián Hossa, útočník SR: "Pred týmto podujatím som si bol raz zakorčuľovať v Trenčíne, je to ako bicyklovanie, to nezabudnete. Bolo skvelé opäť si zahrať pred vypredaným štadiónom, čo sa často nevidelo počas Covidu. Cieľom bolo zabaviť divákov, aj keď to v prvej tretine nevyzeralo veľmi priaznivo, potom sme to začali otáčať."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články