Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Pre takéto víťazstvá hráme hokej, znie z kabíny slovenských juniorov

EDMONTON - Slovenskí hokejisti do 20 rokov zvíťazili vo svojom treťom zápase na MS v kanadskom Edmontone nad Lotyšskom 3:2 po samostatných nájazdoch. Zverenci trénera Ivana Feneša však ešte nemajú istotu postupu do štvrťfinále, pred posledným kolom základnej A-skupiny majú na konte len o bod viac ako ich súperi. V ňom sa stretnú s Fínskom, Lotyši nastúpia proti Česku. Do štvrťfinále postúpia najlepšie štyri tímy z každej skupiny, pre posledné sa turnaj skončí, keďže tento rok sa z najvyššej kategórie nevypadáva.
Hcvj yg xhc dhxfcgv fjgzj.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Hlasy po zápase /zdroj: www.hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, tréner SR 20: "Absolvovali sme nesmierne náročný zápas, sme radi, že sme ho zvládli. Hoci až po nájazdoch, ale každé víťazstvo sa ráta na tomto turnaji. Verím, že nás na ňom naštartuje k lepšiemu výsledku."

Prečítajte si aj

Gxdcfhg xhcnh dgxcf.MS U20 2022: Slovensko zvíťazilo nad Lotyšskom, postup sa zatiaľ nekoná

Matej Kašlík, autor víťazného gólu v nájazdoch: "Bol to piaty nájazd, niekto by v ňom nechcel vymýšľať a šiel by na istotu. Ja som však vedel, čo chcem urobiť. Mám to dobre nacvičené. Veril som si, mal som sebavedomie. Veľmi ma teší, že som tímu pomohol vyhrať zápas spolu so Šimonom Latkóczym, ktorý chytil posledný lotyšský pokus."

Prečítajte si aj

D asfdas dgf fgfdbfcng fhgfn.VIDEO Ostrá kritika Adama Sýkoru, svoje povedal aj hlavný lodivod

Šimon Latkóczy, brankár SR, v zápase 23 úspešných zákrokov: "Tieto zápasy sú najnáročnejšie. Hráme o postup do play-off a každý tím dá do toho maximum. Som hrozne rád, že sme to zvládli. Emócie, ktoré sme mali po zápase, v nás zostanú ešte dlho. Pre takéto víťazstvá hráme hokej."

Prečítajte si aj

Ysgdxhc hgxcvgy xhcv.MS U20 2022: Slováci schytali dvojcifernú nakladačku!
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články