Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nitra privíta v novembri medzinárodné podujatie, na ktorom zabojuje o finále

NITRA - Hokejisti HK Nitra budú v novembri hostiť jednu z dvoch semifinálových skupín Kontinentálneho pohára. Slovenský vicemajster zabojuje v domácom prostredí o miestenku na finálový turnaj, kam sa prebojujú prvé dva tímy.
X fcghv hgfcgvm xfcgv.
Zdroj: HK Nitra
Zdieľajte:

Zloženie a formát Kontinentálneho pohára 2022/2023 zverejnila v utorok na svojej stránke Medzinárodná hokejová federácia (IIHF). Celkovo sa v druhej najvýznamnejšej európskej klubovej súťaži predstaví 20 klubov z 20 krajín. Finálový turnaj so štyrmi účastníkmi sa uskutoční od 13. do 15. januára 2023 v zatiaľ neurčenom dejisku. Víťaz dostane právo štartu v nasledujúcej edícii Ligy majstrov.

Prečítajte si aj

G dfgnd fnhgch nthgfnn c.Šampión s Bardejovom a Michalovcami ostáva v národnej divízii

Nitra vstúpi do súťaže v tretej fáze, v semifinálovej skupine na domácom ľade (18. až 20. novembra) budú jej súpermi poľská Unia Osvienčim, ukrajinský Sokol Kyjev a víťaz D-skupiny druhej fázy (Asiago Hockey/Tal., Acroni Jesenice/Slovin., Vojvodina Novi Sad/Srb. a kvalifikant). Druhú semifinálovú skupinu v Cardiffe vytvoria Saryarka Karaganda, Cardiff Devils, Zemgale Jelgava a víťaz C-skupiny. Kontinentálny pohár odštartuje prvými dvoma turnajmi v septembri v Sofii a Istanbule.

Prečítajte si aj

Na snímke Marek Hovorka pred spoločným fotením.Marek Hovorka už nie je hráč Liptovského Mikuláša, zamieril o súťaž nižšie

V uplynulej sezóne sa Cracovia Krakov stala historicky prvým víťazom Kontinentálneho pohára z Poľska, v nasledujúcom ročníku sa predstaví v Lige majstrov.

Prečítajte si aj

Hokejky hokej hokejka korcul puk.V 15-tisícovom slovenskom meste radosť vystriedalo sklamanie: Subjekt nedostal zelenú
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články