Laco nevychytal Barysu body na ľade Ufy

Kontinentálna hokejová liga dnes pokračovala šesticou zápasov. Prinášame vám ich sumár.

Hokejisti Metallurgu Magnitogorsk potvrdili pozíciu lídra Východnej konferencie KHL utorňajším triumfom 4:2 na ľade Admiralu Vladivostok.

V ďalšom zápase strhli víťazstvo na svoju stranu hráči Avtomobilistu Jekaterinburg, ktorí otočili na ľade Metallurgu Novokuzneck skóre z 2:3 po dvoch tretinách v záverečnom dejstve na konečných 4:3 vo svoj prospech.

Najmä vďaka hetriku fínskeho útočníka Jarna Koskirantu sa už siedmykrát za sebou tešili z víťazstva hokejisti Sibiru Novosibirsk. V utorok zdolali na domácom ľade AK Bars Kazaň presvedčivo 6:1 a v tabuľke Východnej konferencie si 43 bodmi upevnili 6. priečku.

V priamom súboji o 4. miesto na Východe zdolal Salavat Julajev Ufa kazašský Barys Astana 5:3. Slovenský brankár Ján Laco v drese hostí kryl dokopy 30 striel súpera, no 31 sekúnd pred koncom tretej tretiny za stavu 3:3 inkasoval z hokejky Alexeja Kajgorodova a triumf domácich potvrdil následne do prázdnej bránky Teemu Hartikainen.

Admiral Vladivostok – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 46. Kužmin, 58. Lisin – 19. Platonov, 26. Kovář, 31. Birjukov, 55. Osala

Metallurg Novokuzneck - Avtomobilist Jekaterinburg 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Góly: 4. Senťurin, 29. Belochvostikov, 33. Komaristij - 9. Lepistö, 34. Brule, 44. Jegin, 58. Bumagin

Sibir Novosibirsk - AK Bars Kazaň 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly: 8. Kugryšev, 16. Koskiranta, 32. Koskiranta, 35. Sannikov, 47. Koskiranta, 57. Moňa - 47. Tkačjov

Salavat Julajev Ufa - Barys Astana 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Góly: 29. Tolpeko, 33. Koľcov, 47. Makarov, 60. Kajgorodov, 60. Hartikainen - 28. Lundin, 36. Dawes, 46. Dawes