Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Fín Kuru opustil Spišskú Novú Ves, posilnil ligového konkurenta

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Fínsky hokejový útočník Hannu Kuru zmenil pôsobisko v rámci slovenskej extraligy. Zo Spišskej Novej Vsi zamieril do Liptovského Mikuláša, ktorý o tom informoval na svojej oficiálnej webstránke.
L gfdf cghmjb fjghjm.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Vytypovali a odsledovali sme si ho už skôr. Nebolo jednoduché ho pre nás získať a nakoniec sme veľmi radi, že bude v našom tíme. Je to hráč v zrelom hokejovom veku, variabilný na pozíciách stredného útočníka i na krídle. Je to rozdielový hráč v oboch smeroch hry a aj v štandardných situáciách. Okrem spomenutých pozitív bolo pre mňa dôležité vedieť, že je to tvrdo pracujúci hráč pre tímový úspech s vhodným charakterom do kolektívu," poznamenal tréner Ján Šimko pre mhk32lm.sk.

Prečítajte si aj

Jozef Budaj Jozef Budaj.Žiar nad Hronom vymenoval do funkcie manažéra zaujímavú personu

Kuru nastúpil v základnej časti sezóny 2021/2022 50 zápasov, v ktorých nazbieral 30 kanadských bodov za 12 gólov a 18 asistencií. V troch zápasoch predkola play off mal bilanciu 1+1. Po príchode 29-ročného útočníka je na súpiske Liptákov päť legionárov - Fíni Kuru, Konsta Mesikämen a Sameli Ventelä, Rus Kirill Djakov a Poliak Kamil Walega.

Prečítajte si aj

Lukošik a hráči Slovana po góle.Súpiska HC Slovan obsahuje už 25 hokejistov: Káder ešte nie je konečný
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články