Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

IIHF spečatila dejiska MS 2023 a potvrdila usporiadateľské krajiny do roku 2026

TAMPERE - Tampere bude hlavným dejiskom hokejových majstrovstiev sveta aj o rok. Kongres Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) rozhodol, fínske mesto usporiada MS 2023 od 12. do 28. mája spoločne s Rigou. Tá hostila svetový šampionát aj vlani a predtým prvýkrát v roku 2006.
Sog nmysôlfkmg sdfb by xbafdby.
Zdroj: twitter.com
Zdieľajte:

Delegáti výročného kongresu schválili v piatok spoločnú kandidatúru Tampere a Rigy, takže budúcoročný šampionát vyvrcholí rovnako ako tento rok v novej Nokia Aréne. Fínsko-lotyšská kandidatúra zostala jedinou po tom, ako na na začiatku týždňa odstúpilo Maďarsko od plánovanej spolupráce so Slovinskom. Obe krajiny si začiatkom mája zabezpečili postup medzi elitu na turnaji A-skupiny I. divízie MS v Ľubľane. Maďarský hokejový zväz sa však napokon vzdal kandidatúry pre chýbajúce garancie zo strany vlády. Svetový šampionát sa mal pôvodne uskutočniť v Petrohrade, no IIHF odňala Rusom organizátorské práva po vojenskej invázii na Ukrajinu.

Prečítajte si aj

Ak smygfxgc nhmcvhj b dhfcgv.Craig Ramsay nie je veľmi presvedčený o svojich kvalitách, SVK je tím budúcnosti

Fínski a lotyšskí usporiadatelia sú pripravení zúročiť skúsenosti z organizácie šampionátov v rokoch 2021 a 2022. "Je to privilégium a sme vďační, že môžeme spoločne hostiť majstrovstvá sveta v roku 2023," uviedol pre web IIHF prezident Fínskej hokejovej asociácie Harri Nummela. "Vaša dôvera nás robí šťastnými. Sme pripravení usporiadať svetový šampionát s tými najlepšími podmienkami pre tímy a s najlepšou atmosférou pre fanúšikov," povedal prezident Lotyšskej hokejovej federácie Aigars Kalvitis.

Prečítajte si aj

F syd xbgdf etsb gxcd bfnc.Filip Pešán po odchode z lavičky Česka preberá najslabší švajčiarsky klub

Nokia Aréna v Tampere (kapacita 11.965 miest) bude opäť dejiskom jednej základnej skupiny, dvoch štvrťfinálových stretnutí, oboch semifinálových zápasov a medailových duelov. Lotyši majú možnosť privítať divákov po tom, ako sa vlaňajší šampionát pre covidové opatrenia hral takmer pred prázdnymi tribúnami. Aréna Riga pojme 9550 divákov a okrem základnej skupiny privíta aj dva štvrťfinálové stretnutia. Fazóny by sa mali nachádzať v tesnej blízkosti oboch arén.

Prečítajte si aj

Djsajdajsdjajsdna sjda djsndjd na.Haščák: Hráči by mali reprezentovať aj vtedy, keď ich potrebujeme, bolo mu trápne za Fínov

Kongres IIHF takisto určil, že dejiskom MS 2026 budú švajčiarske mestá Zürich a Fribourg. Tie nemali protikandidáta po tom, ako stiahol svoju kandidatúru Kazachstan. Švajčiarsko malo hostiť šampionát už v roku 2020, no ten sa nakoniec nekonal pre pandémiu koronavírusu. Hlavným dejiskom MS 2026 bude 11-tisícová Swiss Life Arena v Zürichu, Fribourg ponúkne BCF Arenu s kapacitou 7100 divákov.

Prečítajte si aj

Ôyxmfc gnvhmv mb fcghvbm.MS 2022: SR má za sebou dobrý turnaj, Pavol Regenda sa odmietol vyjadriť k svojej budúcnosti

Švajčiarsko bude aj organizátorom budúcoročných majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov. Kandidátmi na usporiadanie zápasov sú mestá Bazilej, Biel, Langnau a Porrentruy, o dejiskách sa definitívne rozhodne do niekoľkých týždňov.

Prečítajte si aj

Dv ylxvdfnv kfxnvb dxcdf b.Oto Haščák skončil ako asistent Miroslava Šatana, od júna nastupuje do Tipos extraligy


Organizátori najbližších MS:

2023: Tampere (Fínsko) a Riga (Lotyšsko), 12.-28. mája 2023
2024: Praha a Ostrava (ČR), 10.-26. mája 2024
2025: Štokholm (Švédsko) a Herning (Dánsko), 9.-25. mája 2025
2026: Zürich a Fribourg (Švajčiarsko), 15.-31. mája 2026

Prečítajte si aj

J sfnlh fxôlm ô-xh n.Jakub Linet skončil v Žiline, opäť ho zlákal extraligový celok
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články