Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Tamáši po zápase žartoval. To, že v puku je čip mu nevadí

HELSINKI - Hokejový šampionát v Helsinkách sa z pohľadu Slovákov nesie zatiaľ v znamení gólových premiantov. Prvý reprezentačný gól na MS zaznamenali Juraj Slafkovský, Pavol Regenda, Martin Fehérváry, Miloš Roman, Andrej Kollár, Samuel Takáč, v sobotu sa k nim pridali po zápase s Talianskom Adam Sýkora a Alex Tamáši.
Tamáši so spoluhráčmi po góle.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tamáši sa zapísal do streleckej listiny v tretej tretine, gólom v početne výhode spečatil triumf Slovenska na 3:1. "Nikto nečakal, že to bude jednoduchý zápas. Ale povedali sme si, že budeme hrať zodpovedne, snažili sme sa hrať čo najviac na puku u nich v pásme a nepúšťať ich do šancí. Ak si niekto myslel, že zápas proti Taliansku bude prechádzka ružovou záhradou, ten sa mýlil. Každý tu vie dobre korčuľovať," povedal Tamáši po zápase.

Prečítajte si aj

Ksymd xlcfgncg vhb fgv dxcf.Samuel Buček rokuje s tímom NHL. Ktorý celok má o služby nitrianskeho kanoniera záujem?

Dvadsaťštyriročný center sa presadil po dorážke, odrazený puk poslal nezadržateľne za chrbát brankára Bernarda. Pred ním strelil svoj prvý gól na MS aj Sýkora. "Adam hrá výborne a zaslúžil si to. Čo nás to bude stáť neviem, v tíme žiadnu kasu nemáme," uviedol Tamáši.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR Nové Zámky šport hokej TEL 9. kolo Zvolen NRX.Získa Poprad zaujímavé meno zo Zvolena?

Na pamiatku si však vzal puk, ktorý má v sebe čip. Zásluhu na tom má moderný systém LPM, jeho základ vychádza zo spárovania čipov, ktoré sú rozmiestnené po celom obvode štadióna. Sú umiestnené na hráčskych vestách a dokonca v oficiálnych zápasových pukoch. Vďaka týmto čipom je možné v reálnom čase zbierať mnohé zaujímavé dáta, ktoré napomáhajú k detailnému rozboru hry. "Dúfam, že ma doma nebudú sledovať," zasmial sa slovenský hokejista.

Prečítajte si aj

Dada da dada dasdadas.Jaroslav Markovič sa rozhodol. Kde bude pokračovať jeho kariéra?

Slovákov čakal v pondelok voľný deň, v utorok sa budú pripravovať na kľúčový zápas proti Dánsku. Ten rozhodne o tom, či postúpia do štvrťfinále, alebo sa pre nich MS skončia. "Myslím si, že dva dni voľna budú výhodou. V dueli s Talianskom sme už cítili, že hráme druhý deň po sebe. Musíme si oddýchnuť fyzicky aj psychicky. Dánsko je severská krajina a severania sú fyzicky zdatní a výborní korčuliari. Treba sa dobre pripraviť. Musíme hrať hlboko u nich, hádzať si puky, dávať to hore na bekov a strieľať to na bránku," uzavrel Tamáši.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články