Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Sýkora o vydretej výhre. Tatar svoj tím pochválil

HELSINKI - Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom zápase základnej A-skupiny MS vo Fínsku nad Talianskom 3:1 a postup do štvrťfinále majú vo svojich rukách. Rozhodne sa o ňom v ich záverečnom stretnutí, v ktorom sa zverenci trénera Craiga Ramsayho stretnú po dvoch dňoch voľna v utorok o 15.20 h s Dánskom. Oba tímy majú na konte po deväť bodov, no severania majú k dobru pondelkový (19.20 h) duel s obhajcami trofeje z Kanady.
Slovenskí hokejisti po výhre.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

hlasy po zápase /RTVS a TASR/:
Mário Grman, obranca SR: "Začali sme dobre, dali sme dva góly. V druhej tretine sme mali viac strieľať, veľmi sme držali puk. V tretej sme inkasovali, ale som rád že máme tri body a môžeme sa pokojne pripraviť na utorok."

Prečítajte si aj

Mladučký Adam Sýkora po góle na MS.MS 2022: Postupové kalkulačky nám treba nebude, postup do štvrťfinále máme vo vlastných rukách


Tomáš Tatar, kapitán SR: "Super. Myslím si, že to bol jeden z našich najzodpovednejších výkonov na šampionáte. Nerobili sme žiadne hlúposti, za čo som pochválil chalanov. Taliani síce znížili na 1:2, ale zostali sme pokojní. Myslím si, že takto sme mohli hrať aj proti Kazachstanu. Nerobiť zbytočné chyby na modrej čiare. Treba dodržiavať systém a to je to, čo sa mladí chalani počas šampionátu učia. Sýkora bol perfektný, to je tá bojovnosť, korčuľovanie, obetavosť. To všetko je v tomto mladom tíme."

Prečítajte si aj

Rakúšania v šanci proti Fínom.MS 2022: Fíni s istotou postupu, Kanada padla proti Švajčiarom


Alex Tamáši, strelec tretieho gólu SR: "Dúfal som, že mi to tam padne. Už predtým som mal šance, teraz to tam prepadlo a som veľmi rád. Dôležité bolo hrať na puku, u nich v pásme, veľa korčuľovať a nepustiť ich k ničomu. Včera i dnes to boli náročné zápasy, treba si dobre oddýchnuť a pripraviť sa na Dánov."

Prečítajte si aj

Ôdsgfdl xcfgbmnlhcg vh vfgcgv.MS 2022: Zostava na Talianov potvrdená. Do hry pribudlo jedno meno


Adam Sýkora, strelec druhého gólu SR: "Bolo to vydreté víťazstvo, každý súper na tomto turnaji je už vyrovnaný. Pred treťou tretinou sme si povedali, že sa ich nemôžeme zľaknúť. Síce sme dostali gól, ale nezľakli sme sa a stále sme hrali našu hru. Užijem si gól, ale treba myslieť dopredu. Verím, že tu urobíme ešte nejaký dobrý výsledok."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články