Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

V Košiciach ostáva 13 hráčov, štyria skončili a prichádza talent z Ukrajiny

KOŠICE - V kádri hokejistov HC Košice pre sezónu 2022/2023 nefigurujú obrancovia Jakub Cibák a Colton Saucerman a útočníci Adam Lapšanský a Michal Mrázik. Športový manažér "oceliarov" Gabriel Spilar na klubovej stránke informoval o pokračovaní spolupráce s 13 hráčmi z minulosezónneho kádra.
Hráči HC Košice po výhre.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Klub v piatok informoval aj o pokračovaní spolupráce s trénermi Danom Cemanom a Timom Saarikoskim, ku ktorým pribudol Tomáš Kochan, ktorý pôsobil pri juniorskom tíme. Na brankárskom poste pokračujú Andrej Košarišťan a Dominik Riečický. "Som presvedčený, že to bude dobrá dvojka. Zároveň nám to uvoľní jedno miesto pre zahraničného hráča. Máme naozaj výbornú brankársku dvojicu, jednu z najlepších v lige," uviedol Spilar.

Prečítajte si aj

Lyn lxc nbkdnx kcbfbcbgf vc gfnc.Juraj Slafkovský zanechal odkaz hokejovým neprajníkom

Spomedzi obrancov zostali Eduard Šedivý, Ladislav Romančík, Radek Deyl a Miroslav Novota, o ktorom sa Spilar vyjadril, že by "mal by dostať viac šancí a veríme, že popri skúsenom obrancovi porastie."

Prečítajte si aj

Fsa ndxlfbn lfnclgfcv bbf nnsdgfcb.Július Šupler sa rozohnil a chcel volať Tomášovi Tatarovi

V kádri pokračuje aj útočník a kapitán Michal Chovan, pre ktorého to bude štvrtá sezóna v košickom drese. Vedenie klubu sa na spolupráci dohodlo aj s Marekom Bartánusom, Marekom Slovákom, Patrikom Rogoňom, Matúšom Havrilom, Oliverom Jokeľom a Jurajom Milým. Do prípravy A-mužstva sa zapoja aj traja najproduktívnejší juniori z kádra, ktorí v ročníku 2021/2022 vybojovali titul v súťaži hráčov do 20 rokov - Oleksandr Plochotnik, Lukáš Vaculík a Andrej Kiss.

Prečítajte si aj

Hráči HC Košice po góle.HC Košice povedú traja tréneri vrátane slovenského majstra

Košický dres nebudú s určitosťou obliekať Cibák, Saucerman, Mrázik a Lapšanský: "Odchádzajúcim chlapcom ďakujem za odvedenú prácu a prajem im veľa úspechov v ďalších pôsobiskách. S ostatnými hráčmi sme stále v komunikácii a uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie," poznamenal Spilar narážajúc na otázne zotrvanie legionárov Allana McPhersona, Luca Snuggeruda, Denisa Paršina, Vadima Pereskokova, Briana Ihnačáka či Pavla Klhůfka.

Prečítajte si aj

Ôdsgfdl xcfgbmnlhcg vh vfgcgv.MS 2022: Slováci vydreli triumf nad najslabším tímom, sú v hre o postup
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články