Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2022: Tím Švédov doplní najlepší strelec z Kolína 2017

TAMPERE - Švédsky hokejový útočník William Nylander sa pripojí k národnému tímu na MS vo Fínsku. Prvýkrát by mal nastúpiť v nedeľňajšom zápase proti Nórsku. Vedenie švédskej reprezentácie o tom informovalo na sociálnych sieťach.
Dflbxl bgnl mlbn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Pre 26-ročného krídelníka pôjde o tretiu účasť na MS. V roku 2017 bol so 7 gólmi najlepší strelec turnaja, získal aj cenu pre najužitočnejšieho hráča a švédskemu tímu pomohol k zisku zlatých medailí. V roku 2019 žiaril aj na Slovensku, na ktorých bol s 18 kanadskými bodmi (5+13) najproduktívnejší hráč šampionátu.

Prečítajte si aj

Hráči HC Košice po góle.HC Košice povedú traja tréneri vrátane slovenského majstra

Klubová sezóna 2021/2022 sa pre útočníka Toronta Maple Leafs skončila už v 1. kole play off NHL. "Javorové listy" v ňom nestačili na Tampu Bay Lightning, ktorej podľahli 3:4 na zápasy. Nylander nazbieral v 81 zápasoch základnej časti 80 kanadských bodov (34+46), čím si vytvoril osobné maximum. V play off pridal 7 bodov (3+4). Po Nylanderovom príchode opustil švédsky tím útočník Linus Karlsson.

Prečítajte si aj

MetaTitle: Kanada Hokej MS20 A skupina Fínsko Slovensko.Útočník Jendek sa vrátil do Tipos extraligy, HC Slovan to nie je

Prečítajte si aj

Lyfdhgl xmvbhxhfc hxcn.Pôsobisko na novú sezónu získal skúsený útočník Peter Šišovský
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články