Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

HC 05 Banská Bystrica angažoval kapitána z konkurenčného klubu

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejovú Banskú Bystricu posilní v nadchádzajúcom ročníku slovenskej TIPOS extraligy obranca Matúš Holenda. Do tímu prichádza po dvoch rokoch v Nových Zámkoch, kde v uplynulej sezóne nosil na drese kapitánske "céčko".
MetaTitle: SR Hokej TEL 16.kolo Košice B.Bystrica KEX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Do značnej miery zavážil pri prestupe fakt, že v kádri mám veľa kamarátov, od ktorých som počul len pozitívne ohlasy. Banskú Bystricu vnímam ako kvalitný klub a páči sa mi aj mesto. Všetko do seba zapadlo a dohodli sme sa na zmluve," uviedol pre oficiálnu webstránku "baranov" Holenda.

Prečítajte si aj

Patryk Wronka Polsko.Krakov si udržal bývalého Popradčana a získal jedného z najlepších Poliakov

"Matúš má dobrú rozohrávku a je použiteľný v oslabeniach aj presilovkách. Prináša so sebou dobré líderské schopnosti a povahu, čo prispelo k tomu, že z neho v Nových Zámkoch urobili kapitána," dodal športový manažér klubu Michal Hudec.

Prečítajte si aj

Kld v xlcbn cv gnvbn bgxv.MS 2022: Šampionát končí pre slovenského mladíka

Holenda má na konte viac ako 300 štartov v slovenskej najvyššej súťaži. Kariéru odštartoval piatimi sezónami v Trenčíne a po zotavení zo zranenia sa v ročníku 2020/21 upísal práve Novým Zámkom. Na konte má aj bronz z MS do 20 rokov v roku 2015.

Prečítajte si aj

Adam Stripai pokračuje v Dukle.Michalovská Dukla v novom ročníku aj s ofenzívnym obrancom

Prečítajte si aj

Dx bgxfcbg cvbn xcbg.MS 2022: SR proti Kanade so zmenami, prichádza jeden debutant a Haščák so Šatanom idú volať do zámoria
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články