Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Michalovce majú brankára. Je to pre nás stabilita, uviedol Mašlonka

MICHALOVCE - Český hokejový brankár Tomáš Vošvrda bude aj v sezóne 2022/2023 pôsobiť v slovenskom extraligovom klube HK Dukla Ingema Michalovce.       "Je to pre nás taká stabilita v bráne," uviedol športový manažér Marek Mašlonka pre klubové sociálne siete.
Tomáš Vošvrda v zápase.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Vošvrda prišiel do Michaloviec počas sezóny 2021/2022 z Liptovského Mikuláša. Nastúpil v nej celkovo do 40 zápasov, v ktorých dosiahol 90,60-percentnú úspešnosť zákrokov, priemer 2,89 inkasovaného gólu na zápas a trikrát vychytal čisté konto. V Michalovciach by mal vytvoriť brankársku dvojicu s novou akvizíciou, ktorú klub zatiaľ nepredstavil. "Nebudeme ich deliť na jednotku a dvojku, budeme mať dve jednotky, teda dvoch rovnocenných brankárov. ´Vošvec´ by mal rovnako aj s druhým brankárom priniesť kvalitu. Meno ďalšieho brankára sa dozviete už čoskoro," uviedol Mašlonka. Pre 32-ročného Vošvrdu pôjde už o piatu sezónu v slovenskej extralige. Úvodné tri strávil v drese Popradu. V najvyššej slovenskej súťaži doteraz nastúpil do 190 zápasov, v ktorých dosiahol 91,94-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,50 inkasovaného gólu na zápas. V 17 zápasoch si udržal čisté konto.

Prečítajte si aj

Gk y§dfôg xdghn yfxh m.Martin Fehérváry je voľný pre potreby reprezentácie

Prečítajte si aj

Hokejisti Kanady po góle a.MS 2022: Kanada si poradila s Nemeckom, domáci Fíni nedali šancu Nórom

Michalovský klub postupne informuje o stavbe kádra pre sezónu 2022/2023, z ktorého sú zatiaľ známe iba dve mená. Okrem Vošvrdu vedenie potvrdilo angažovanie útočníka Radovana Puliša, ktorý prišiel zo Zvolena. Rovnako ako Vošvrda, aj Puliš podpísal dvojročný kontrakt.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články