Dramatický záver v Moskve, Sibir v skvelej forme

Prinášame vám výsledkový servis z dnešnej štedrej nádielky zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy!

Hokejisti Avtomobilistu Jekaterinburg vyhrali v stredajšom zápase KHL na ľade Amuru Chabarovsk 1:0 a prerušili tak negatívnu sériu troch prehier v nadnárodnej súťaži. O jediný gól stretnutia sa v 32. minúte postaral Anatolij Golyšev. Hráči AK Bars Kazaň suverénne triumfovali vo Vladivostoku nad tamojším Admiralom 5:1.

Barys Astana v bránke so slovenským gólmanom Jánom Lacom zdolal nováčika HC Soči 5:4 po samostatných nájazdoch. V skvelej forme hrajúci Sibir Novosibirsk privítal na domácom ľade Metallurg Magnitogorsk a po výhre 4:1 si pripísal štvrtú výhru v rade.

Po prerušení 5 zápasovej víťaznej šnúry sa hokejisti tímu Nižný Novgorod trápia. Dnes prehrali už štvrtý zápas v rade, keď na domácej pôde podľahli Atlantu Mytišči. Veľká dráma sa odohrala v Moskve. Domáce CSKA vyhrávalo po dvoch tretinách 2:0, no hosťujúci Lokomotiv Jaroslavľ dokázal v záverečnej tretine vyrovnať, pričom vyrovnávajúci gól padol 23 sekúnd pred záverečným klaksónom. Strelcom oboch gólov bol Platt. CSKA Moskva sa nakoniec tešilo z víťazstva po nájazdoch.

Fínsky Jokerit Helsinki si na domácom ľade zmeral sily s bieloruským Dinamom Minsk. Domáci potvrdili lepšie postavenie v tabuľke a zvíťazili 3:1. V poslednom zápase podľahli hokejisti SKA Petrohrad na domácom ľade Dinamu Moskva 1:4

Výsledky:

Amur Chabarovsk – Avtomobilist Jekaterinburg 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Góly: 32. Golyšev

Admiral Vladivostok – AK Bars Kazaň 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)

Góly: 44. Sigarjov – 1. Azevedo, 12. Varnakov, 13. Obuchov, 35. Azevedo, 56. Svitov

Barys Astana – HC Soči 5:4 po sn (1:1, 3:1, 0:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 10. Boyd, 21. Bochenski, 24. Žajlajov, 28. Rudenko, rozhodujúci sam. nájazd: Dawes – 3. Derľuk, 31. Emmerton, 55. Krikunov, 58. Kosticyn

Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 14. Moňa, 38. Koskiranta, 52. Ignatovič, 59. Gubin – 60. Osala

Salavat Julajev Ufa – Avantgard Omsk 1:2 po sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 34. Makarov – 6. Pervušin, rozhodujúci sam. nájazd: Semjonov

CSKA Moskva – Lokomotiv Jaroslavľ 3:2 po sn (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0, 1:0 )

Góly: 25. Ljubimov, 26. Žafjarov, rozh. náj. Ljubimov – 55. Platt, 60. Platt

Nižný Novgorod – Atlant Mytišči 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Góly: 10. Potapov, 14. Černov

Jokerit Helsinki – Dinamo Minsk 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)