Šimon Nemec zlomil gólovú kliatbu a Nitra zvíťazila, SR 18 získala úvodný ligový triumf

BRATISLAVA - Hokejisti HK Nitra zdolali HK Poprad 4:3 po predĺžení v utorkovej dohrávke 20. kola Tipos extraligy. Dosiahli šieste víťazstvo za sebou a upevnili si tretie miesto v tabuľke.
K fjsanlvn ldjn lbm. fv.

HK Nitra - HK Poprad 4:3pp (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Góly: 32. Bajtek (Mezei, Raskob), 42. Tvrdoň (Bajtek), 48. Buček (Nemec), 65. Nemec (Holešinský, Baláž) - 28. Mešár (Bjalončík), 40. Svitana (Drgoň), 46. Ully (Vandas). Rozhodovali: Baluška, Rojík - Gegáň, Orolin, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 717 divákov.

Kanadskí hokejisti po góle.Nominácia Kanady na ZOH do Pekingu: Najskúsenejším 37-ročný matador z NHL, šanca pre bývalého Slovanistu

Nitra: Honzík – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Rais, Vitáloš, Pánik – Buček, Baláž, Holešinský – A. Sýkora, Rockwood, Hrnka – Tvrdoň, Bajtek, Volko – Molnár, Múčka, Drábek - R. Varga

Poprad: Tomek – D. Brejčák, Drgoň, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Hudec – Vandas, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Bjalončík, Mešár, Livingston – N. Bondra, Paločko, Petráš

Jwa lsdnhl nlgf. jhg y fxhmbv.HK Poprad uvoľnil z kádra bojovného útočníka a vyhovel požiadavke záujemcu

Už v 26. sekunde bol blízko k streleniu gólu Baláž, ale jeho strelu zastavila žrď. Na opačnej strane zahodil v 4. minúte dobrú príležitosť hosťujúci útočník Arniel. V bezgólovej tretine ešte zaujala tutovka, ktorú mal na hokejke Nicholas Bondra, avšak puk pred Honzíkom netrafil razantne.

MetaTitle: SR hohej TEL extraliga 10. kolo Slovan Poprad BAX.Brankár Marek Čiliak skončil v Poprade, sezónu dokončí v Česku

V prostrednej časti sa diváci dočkali aj gólov. Ako prví išli do vedenia v 28. minúte Popradčania zásluhou Mešára. Nitrania následne disponovali presilovou hrou a počas nej i po nej zovierali súpera v pásme viac ako tri minúty. V 32. minúte vyťažili “corgoni” z tlaku vyrovnávajúci gól Bajteka. “Kamzíci” si však ešte dokázali pred odchodom do šatní vziať späť požičané. V presilovej hre pekne namieril Svitana a vymietol horný roh Honzíkovej bránky - 1:2.

K adôg asld bfldfnbljdnbl.Útočník Martin Bakoš si hľadá nové pôsobisko

Neuplynuli však ani dve minúty tretej tretiny a Nitra dokázala vyrovnať, keď si puk naviedol na os klziska Tvrdoň. V 46. minúte zaváhal pri rozohrávke Vitáloš a chybu trestal gólom Ully - 2:3. Ani tento stav nevydržal dlho a v presilovke sa zo svojej obľúbenej parkety presadil najlepší ligový strelec - Buček.

Ôsrkô hmdy ôhmô xfchj.SR hlási niekoľko pozitívnych testov na COVID-19, SZĽH nerobí paniku

O víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Najskôr domáci brankár Honzík vychytal tutovku Mešára, čo vzápätí Nitrania potrestali. Gólovú kliatbu prelomil prvým gólom v sezóne Šimon Nemec.

Jnyxgnl ydxnflg ymlx.IIHF ponúkla tímom na ZOH v Pekingu novú možnosť, Jánošík: Riešime detaily

Hokejisti slovenskej reprezentácie do 18 rokov zvíťazili v utorkovom vloženom zápase 64. kola Tipos SHL na ľade HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 3:2. Mladí Slováci dosiahli len prvé víťazstvo v riadnom hracom čase v sezóne vo svojom dvadsiatom dueli, predtým si v septembri minulého roka pripísali body po prehre s Dubnicou po nájazdoch, resp. výhre nad Martinom po predĺžení.

Ll nlgdxnl mnyldxf cmv dhgxfc.Liptovský Mikuláš prepustil trénerov, tím povedie dvojnásobný majster SR

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - Slovensko 18 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 27. Gubančok (Pulščák, Sládok), 48. Romanov (Hlinka, Gašpar) - 20. Mišiak (Jobek), 52. Kukumberg (Križan, Nahalka), 55. Kupec (Kurila). Rozhodovali: Adamec, Výleta - Zelený, Danko, vylúčení: 4:1, presilovky a oslabenia: 0:0, 105 divákov.

Alex Šotek Slovan.Extraliga vo februári na TV obrazovkách: Nedominuje už iba Slovan Bratislava