NHL: Calgary deklasovalo St. Louis, Ružička skóroval po ukážkovej akcii

NEW YORK - Slovenský hokejista Adam Ružička prispel v noci na utorok v NHL gólom k vysokému víťazstvu Calgary nad St. Louis 7:1. Na ľade strávil 9:41 min a zaznamenal dva plusové body Matthew Tkachuk si v drese Flames pripísal na konto päť asistencii.
Zdroj: 36125

Ružička sa presadil v 37. minúte po ukážkovej kombinácii Tkachuka s Johnnym Gaudreauom. Brankára Jordana Binningtona prekonal strelou k ľavej žrdi a zvýšil na 6:1 pre domácich. Washington v zostave s Martinom Fehérvárym prehral s Vegas 0:1. Slovenský obranca odohral 18:19 min. O triumfe Golden Knights rozhodol v 26. minúte Michael Amadio. Dallas bez Andreja Sekeru zvíťazil na ľade trápiacej sa Philadelphie 3:1.