NHL: Studenič s Tatarom schytali päťku, pre Sekeru nenašli miesto na súpiske

NEW YORK - Hokejisti New Jersey v zostave so slovenskými útočníkmi Tomášom Tatarom a Mariánom Studeničom podľahli v noci na nedeľu v zámorskej NHL domácemu Detroitu 2:5. Devils tak pokračujú v hernom trápení, prehrali piaty zápas v rade a v uplynulých desiatich stretnutiach získali iba tri body.
Zdroj: 40694

Red Wings potiahol k víťazstvu kapitán Dylan Larkin, ktorý sa zaskvel hetrikom, svojím prvým v profiligovej kariére. Pridal k nemu aj jednu asistenciu. Tyler Bertuzzi sa na výhre podieľal dvomi gólmi. Tatar odohral za New Jersey 16:17 minút, pripísal si jeden strelecký pokus, zblokoval dve strely súpera a duel dokončil s mínuskou. Studenič počas 15:49 min. na ľade vyslal jednu strelu na súperovu bránku.

Slovenská extraliga už nemá najvyššieho hráča. Zamieril do rodnej krajiny

V ďalšom nočnom súboji Dallas zdolal Chicago 4:3 po predĺžení. Víťazný gól Stars strelil švédsky obranca John Klingberg, výrazný podiel na triumfe domácich mal Joe Pavelski, ktorý dva góly dal a pri ďalších dvoch asistoval. Slovenský obranca Andrej Sekera sa ako zdravý náhradník nezmestil do zostavy dallaských "hviezd".

Problém SR 20 v dejisku MS: Karanténa napriek negatívnemu testu

Carolina - Los Angeles 5:1

Philadelphia - Ottawa 4:3pp

Detroit - New Jersey 5:2

Dallas - Chicago 4:3pp

Seattle - Edmonton 3:5