NHL: VIDEO Ružička si otvoril strelecký účet, Calgary hetrikom porazil Čech Hertl

NEW YORK - Slovenský hokejista Adam Ružička strelil svoj prvý gól v zámorskej NHL. Center Calgary Flames sa presadil v noci na stredu na ľade San Jose, jeho tím však prehral 3:5.
Zdroj: 39473

Ružička v piatej minúte druhej tretiny dorazil do bránky strelu Chrisa Taneva a zvýšil vedenie "plameňov" na 3:1, hostia však o sľubný náskok prišli. Dvadsaťdvaročný Ružička sa dočkal gólu v druhom zápase sezóny a piatom v kariére. V troch minulosezónnych dueloch raz asistoval.

HC 19 Humenné získal nového člena z Michaloviec: V roku 2019 vytiahol Duklu do extraligy

Hráči New Yorku Islanders sa po jedenástich prehrách otriasli na ľade Ottawy Senators, ktorú zdolali 5:3. Obranca Zdeno Chára odohral za "ostrovanov" 19:14 minúty, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty a päť hitov. Vo výborných výkonoch pokračuje iný newyorský tím. Rangers triumfovali na ľade Chicaga Blackhawks 6:2 a natiahli víťaznú sériu už na sedem duelov.