NHL: Húska prítomný pri šiestej výhre NY Rangers v rade, Fehérváry najvyťaženejší muž Capitals

NEW YORK - Hokejisti New Yorku Rangers zvíťazili v noci na nedeľu doma nad Chicagom 3:2 a pripísali si šiesty triumf v sérii. Tá im priniesla posun na 4. miesto v tabuľke Východnej konferencie.
Zdroj: 40529

Zo striedačky sledoval vystúpenie svojho tímu slovenský brankár Adam Húska, ktorého vedenie "jazdcov" povolalo z farmy do prvého tímu po tom, ako sa v zápase so San Jose zranil Igor Šesťorkin. Medzi žrďami však dostal šancu iný ruský brankár Alexandar Georgiev, ktorý zlikvidoval 25 striel hosťujúcich hráčov.

Slovenský reprezentant povolaný do NHL: Nahradí ruskú jednotku a bude čakať na šancu

Po pozitívnom teste na koronavírus sa do zostavy New Yorku Islanders vrátil Zdeno Chára, ktorý odohral 16:39 minúty a dvakrát vystrelil na bránku. Jeho tím prehral na ľade Detroitu 3:4 po predĺžení. "Ostrovanom" sa nedarí, naposledy vyhrali pred takmer mesiacom 7. novembra nad Winnipegom (2:0).

VIDEO Dal to na Ovečkina: Slovenský reprezentant ladí formu na MS juniorov

Alexander Ovečkin strelil svoj 750. gól v kariére, ktorým rozhodol o výhre Washingtonu nad Columbusom 3:1. Slovák Martin Fehérváry bol najvyťaženejším obrancom Capitals s časom 21:27 minúty. Pripísal si plusový bod a dve strely.

Francúzi si vypýtali posilu zo Slovenska. V tíme rozšíri značnú slovenskú enklávu

Florida - St. Louis 4:3sn

Carolina - Buffalo 6:2

Washington - Columbus 3:1

Ottawa - Colorado 6:5pp

Nashville - Montreal 4:3pp

Minnesota - Toronto 4:3sn

Detroit - New York Islanders 4:3pp

Boston - Tampa Bay 2:3pp