Turnaj štyroch krajín v Nórsku: SR 20 premrhala vedenie 4:0, ale zvíťazila

LILLEHAMER - Slovenská hokejová reprezentácie do 20 rokov vstúpila víťazne do Turnaja štyroch krajín v Lillehammeri. V piatkovom zápase zdolala Nemecko 5:4 po predĺžení.
Zdroj: 37992

Zverenci trénera Ivana Feneša odštartovali vynikajúco a po úvodnej tretine viedli už 4:0. Nemci však v druhej dokázali vyrovnať, pričom všetky štyri góly strelili v presilovkách. V treťom dejstve gól nepadol a tak duel dospel do predĺženia. V ňom rozhodol o triumfe Slovákov Roman Faith.

Z vážnych rodinných dôvodov skončil v českom extraligovom klube slovenský obranca

Turnaj v Nórsku je pre dvadsiatku posledná skúška pred štartom záverečnej prípravy na koncoročný juniorský šampionát v Kanade. Slováci nastúpia ešte proti Švajčiarsku a domácemu výberu. V súčasnom kádri chýbajú hokejisti zo zámoria i kvarteto lídrov z európskych súťaží.

Prestupová bomba v druhej českej lige

Slovensko - Nemecko 5:4pp (4:0, 0:4, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Krajč, 7. Kolenič, 12. Jedlička, 15. Štrbák, 62. Faith - 23. Samanski, 25. Samanski, 28. Elias, 40. Volek