NHL: Chára pomohol k vysokej výhre NY Islanders, Černák bodoval pri porážke Tampy Bay

NEW YORK - Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v noci na piatok v zámorskej NHL. Zdeno Chára prispel jednou asistenciou k jednoznačnému víťazstvu New Yorku Islanders na ľade Montrealu 6:2. Pre 44-ročného veterána to bol prvý bod po návrate do tímu "ostrovanov". Chára nastúpil na svoj 1616.
Zdroj: 40697

Rovnako asistenciu si pripísal aj ďalší slovenský zadák Erik Černák, ktorého Tampa Bay prehrala v Toronte 1:2 po predĺžení. Islanders bodovali v šiestom dueli v rade. Hrdinom zápasu bol útočník Brock Nelson, ktorý pomohol k výhre štyrmi gólmi. Rovnako štyri góly nastrieľal v noci aj kapitán Bostonu Patrice Bergeron, ktorý zariadil triumf Bruins nad Detroitom 5:1.

14. kolo extraligy bude mať o dva zápasy menej, Nitra na poslednú chvíľu našla súpera

V ďalšom zápase Washington s Martinom Fehérvárym prehral na ľade Floridy 4:5 po predĺžení. Dallas zvíťazil v Calgary 4:3 po predĺžení, do zostavy Stars sa opäť nezmestil slovenský obranca Andrej Sekera. O prvý hetrik v histórii tímu Seattle Kraken sa postaral Jordan Eberle, ktorý mal výraznú zásluhu na víťazstve ligového nováčika nad Buffalom 5:2.

San Jose - St. Louis 3:5

IHL si uctí pamiatku zosnulého Borisa Sádeckého, Bratislava Capitals odkladá zápasy