NHL: Vancouver opäť bez Jaroslava Haláka, brankár Anaheimu vymazal dvojicu slovenských hráčov

NEW YORK - Hokejisti New Jersey Devils v zostave so slovenskými útočníkmi Tomášom Tatarom a Mariánom Studeničom prehrali v noci na stredu v zámorskej NHL na ľade Anaheimu 0:4. Ducks bodovali vo štvrtom zápase za sebou, dvomi gólmi pomohol k víťazstvu Troy Terry, kapitán Ryan Getzlaf zaznamenal gól a dve asistencie.
Zdroj: 40815

Brankár "káčerov" John Gibson zlikvidoval všetkých 28 striel hráčov Devils a pripísal si 23. čisté konto v profiligovej kariére, prvé v tejto sezóne. Trikrát ho ohrozil Tatar, ktorý počas 14:54 minút dostal aj dve trestné minúty a zapísal si jednu mínusku. Studenič odohral 9:37 min.

Jerguša Baču čaká náročná previerka v Bielorusku, kde nominoval 22 hokejistov: Chýba kvarteto, ktoré sa dostalo vyššie

Tretí Slovák Christián Jaroš sa do zostavy New Jersey nezmestil. V ďalšom zápase Dallas podľahol domácemu Winnipegu 3:4 po nájazdoch, v defenzíve Stars chýbal slovenský obranca Andrej Sekera. Vancouver si poradil s New Yorkom Rangers 3:2 po predĺžení, brankár Jaroslav Halák bol na striedačke Canucks.

Juraj Majdan je už bez klubu: Hľadáme typologicky iného hráča, hlásia Česi

Philadelphia - Arizona 3:0

Montreal - Detroit 3:0

Toronto - Vegas 4:0

Winnipeg - Dallas 4:3sn

Minnesota - Ottawa 5:4pp

Calgary - Nashville 2:3pp

Anaheim - New Jersey 4:0