Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO HC Slovan Bratislava získal nového brankára

BRATISLAVA - Kanadský hokejový brankár Clint Windsor podpísal zmluvu do konca sezóny 2021/2022 s HC Slovan Bratislava. Informovala o tom oficiálna stránka "belasých".
MetaTitle: SR Hokej TEL Extraliga 8. kolo Slovan B.Bystrica BAX.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Clint zažil po individuálnej stránke výbornú sezónu 2020/2021 v East Coast Hockey League, v ktorej patril medzi najlepších brankárov v súťaži. V čase, keď sme s vedením klubu riešili vhodné doplnenie brankárskeho postu, ukazoval sa nám ako najlepšia voľba. Svojou robustnou postavou spadá do trendu veľkých brankárov, navyše je atletický typ s dobrými charakterovými vlastnosťami do kabíny. Výhodou je, že zo Severnej Ameriky je zvyknutý na rýchly hokej s neustálou koncentráciou na hru," povedal tréner brankárov Slovana Peter Škrabelj pre klubovú stránku.

Prečítajte si aj

MetaTitle: SR hokej TEL štart TK nový ročník BAX.Predstavitelia Tipos extraligy mieria do Švajčiarska, Büdi: Ideme si po inšpiráciu

Pre 27-ročného Windsora pôjde o druhé pôsobisko v Európe. V ročíku 2018/2019 si v 19 zápasoch vyskúšal najvyššiu súťaž v Dánsku. Ináč sa jeho doterajšia kariéra odvíjala v nižších zámorských súťažiach. V ročníku 2020/2021 odchytal v drese Orlando Solar Bears v súťaži ECHL 45 zápasov, v ktorých mal 91,4-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,78 inkasovaného gólu na zápas.

Prečítajte si aj

Marián Studenič (19) a brankár Roman Durný (30).Anaheim Ducks rozhodol o osude slovenského brankára Romana Durného
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články