Vydarený večer Slovákov v Česku, hviezdili pri výhrach Třinca aj Brna

PRAHA - Hokejisti Třinca v súboji popredných tímov českej extraligy zvíťazili nad Mladou Boleslavou hladko 5:0 v nedeľnom stretnutí 15. kola.
Zdroj: 37982

O tri góly zápasu sa postarali Slováci. Úvodné dva dal Miloš Roman v 4. a 22. minúte. V 48. minúte ho napodobnil Tomáš Marcinko. Třinec sa v tabuľke posunul na druhú priečku o bod za Pardubice. Zo Slovákov skóroval aj Andrej Kollár. Útočník Komety Brno otvoril v 12. min skóre duelu pri víťazstve nad Olomoucom 4:1.

Česká liga - 15. kolo:

Litvínov - Karlove Vary 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)

Góly: 25. a 44. Jarůšek, 43. Zygmunt, 53. Zdráhal – 28. a 56. Koblasa, 60. Kulich.

/D. Godla (Litvínov) odchytal celý duel a mal 28 zákrokov/

Vítkovice - Liberec 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 61. Fridrich (DEJ)

Sparta Praha - Kladno 3:4 pp a sn (1:0, 1:1, 1:2 – 0:0)

Góly: 13. Chlapík, 25. Kaše, 44. Řepík – 24. Kubík, 58. Dotchin, 60. Plekanec, rozhodujúci sam. nájazd Filip

Kometa Brno - Olomouc 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 12. KOLLÁR (KRIŠTOF), 16. Zaťovič (HAŠČÁK), 31. Kučeřík (KRIŠTOF, KOLLÁR), 59. Horký – 38. Káňa

České Budějovice - Hradec Králové 4:3 (3:2, 0:0, 1:1)

Góly: 1. Karabáček, 6. Valský, 13. Pech, 52. Percy – 1. Smoleňák, 10. Jergl, 58. Lev

Třinec - Mladá Boleslav 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Góly: 4. ROMAN (DAŇO, MARINČIN), 22. ROMAN, 22. Hrňa (MARCINKO), 48. MARCINKO, 60. Szturc