Nitra potvrdzuje rolu lídra tabuľky, vyhrala v Poprade

Poprad 17. októbra (TASR) - Hokejisti HK Poprad prehrali v 9. kole Tipos extraligy s HK Nitra 3:4 po predĺžení.
Zdroj: 40722

HK Poprad - HK Nitra 3:4 po predĺžení (0:0, 1:3, 2:0 - 0:1)

Góly: 31. Mešár (Livingston, Vandas), 41. Skokan (Rymsha, Drgoň), 55. Bjalončík (Paločko, Novajovský) – 28. Varga, 35. Varga (Buček, Tvrdoň), 40. Baláž (Bajtek), 63. Holešinský (Krivošík). Rozhodovali: Štefik, Žák – Synek, Tvrdoň, vylúčení: 5:6, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 998 divákov

Poprad: Tomek – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, Novajovský, Demo – Svitana, Skokan, Livingston – Vandas, Mešár, Handlovský – Paločko, Bjalončík, Šišovský – Valigura, Jevoš, Dzivjak – Šotek

Nitra: O'Connor – Mezei, Raskob, Švarný, Nemec, Vitaloš, Bodák, Pupák, Štefanka – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, Sýkora, Múčka

V prvej tretine sa obe mužstvá iba oťukávali, otvorenie hry zväzovala taktika oboch trénerov. Na prvý gól sa preto v Poprade čakalo až do 28. minúty a dali ho hostia z Nitry. Rymsha chybne rozohral z hĺbky vlastného obranného pásma. Puk zachytil v strednom pásme Róbert Varga a jeho zakončenia prekvapilo Tomeka, ktorému puk prepadol do siete - 0:1. Vyrovnanie zariadil v presilovej hre mladík Mešár, ktorý ťažil zo šikovnosti Livingstona. Hostia boli napriek inkasovanému gólu aktívnejší. Ich snahu korunoval v 35. minúte dôrazný Varga, ktorý prepasíroval puk v neprehľadnej situácii popod popradského brankára. Domáci síce situáciu reklamovali u rozhodcov, napokon ale nepochodili. Popradčania napokon v druhej tretine inkasovali ešte jedenkrát. V 40. minúte sa presadil po krídelnej akcii Baláž.

"Kamzíci" si do začiatku tretej tretiny preniesli presilovú hru a tú aj okamžite premenili po delovke Rymshu od modrej čiary - 2:3. Domáci stupňovali tlak, ale presný zásah z ich hokejok dlho neprichádzal. Až v 55. minúte parádne z medzikružia namieril Bjalončík a opäť sa začínalo odznova. Do konca riadnej hracej doby sa už nič vážne neudialo a tak zápas smeroval do predĺženia. V ňom po jednom z útokov prepadli domáci pred bránkou O'Connora a Holešinskému sa otvorila diaľnica smerom dopredu. Útočník hostí nakoniec svoj únik zvládol na jednotku a zariadil pre Nitry extra bod za výhru po predĺžení.