Slovan otočil zápas v Prešove, Liptáci doma zdolali nováčika

PREŠOV - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy na ľade Prešova 4:2. Nováčik tak prehral štvrtý duel v sérii a naďalej okupuje poslednú priečku v tabuľke.
Zdroj: 40702

HC GROTTO Prešov - HC Slovan Bratislava 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Góly: 17. Charbonneau (Čacho, Krasničan), 25. Čacho (J. Sýkora, Rais) - 4. Takáč (Mackenzie, Harris), 30. Takáč (Mackenzie, Harris), 32. Rapuzzi (Sukeľ), 58. Sersen (Gachulinec). Rozhodovali: Hronský, Krajčík - D. Konc ml., Stanzel, vylúčení: 5:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 998 divákov

Prešov: Bespalov - Rais, Bakala, Růžička, F. Fekiač, Turan, D. Jendroľ, Rajnoha - Charbonneau, Čacho, Krasničan - Jokinen, Klíma, Žilka - Šimun, V. Fekiač, J. Sýkora - Magdolen, Zagrapan, P. Halama - Miškuf

Slovan: Gudlevskis – MacKenzie, Golian, Valach, Maier, Gachulinec, Sersen, Beňo - Zigo, Harris, Takáč – Matoušek, Rapuzzi, Yogan – Klučiar, Kytnár, Sukeľ – Lukošík, Preisinger, Danišovský

Trenčín porazil Košice, Zvolen vyhral v Nových Zámkoch. V zápase Michaloviec s Banskou Bystricou padol jediný gól

Lepšie vstúpili do stretnutia hostia, skóre otvoril v 4. min zblízka Samuel Takáč. Posledný tím tabuľky potom pred domácimi fanúšikmi zvýšil aktivitu a získal vedenie. Charbonneau vyrovnal v 17. min po prihrávke Čacha a v 25. min skóroval v presilovej hre sám Čacho.

Početnú výhodu však využili aj Slovanisti, nerozhodný stav zariadil svojim druhým gólom v zápase Takáč. "Belasým" netrvalo dlho a získali skóre na svoju stranu, Rapuzzi rozvlnil sieť o dve minúty a tri sekundy. V úplnom závere ešte pridal poistku Sersen.

Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v 9. kole Tipos extraligy nad HK Spišská Nová Ves 3:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - HK Spišská Nová Ves 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly: 7. Jurík (Michalík, Šepelev), 55. Obdržálek (Ventelä, Hovorka), 60. Hovorka (Obdržálek, Kriška) - 36. Petgrave (Atwal). Rozhodovali: Smrek, Snášel - Jurčiak, Hajnik, vylúčení: 5:5 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 650 divákov.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda - Ventelä, Värttinen, Mezovský, Šepelev, Ilenčík, Kurali, Nemec - Kriška, Hovorka, Obdržálek - Michalík, Walega, Jurík - Paločko, Urban, Uhrík - Haluška, Petráš, Kalousek - Dunčko

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík - Petgrave, Malina, Česánek, Atwal, Romaňák, Ordzovenský, Chovan, Grec - Kuru, Černý, Ščurko - Džugan, Halama, Vrábeľ - Štrauch, Tyczynski, Giľák - Hamráček, Tomala, Olejník

Hostia sa už v prvej minúte dostali k presilovke, v nej viackrát ohrozili Vošvrdu, ale bez želaného efektu. Ako využiť presilovku ukázali Spišiakom domáci v 7. minúte. Vylúčeného Halamu vrátil z trestnej lavice po 15 sekundách Jurík, ktorý zblízka dorazil puk za Melicherčíka - 1:0. O dve minúty nezvýšil po úniku Walega a brankár hostí si neskôr poradil aj so šancou Michalíka. V 18. minúte sa po Štrauchovej prihrávke ocitol v nádejnej šanci Giľák, ale Vošvrdu neprekonal.

To sa v 25. minúte nepodarilo ani Džuganovi, na opačnej strane strelecky aktívny Hovorka neprekvapil Melicherčíka. Po viacerých šanciach na oboch stranách hostia vyrovnali v 36. minúte. Presilovku o dvoch hráčov využil pohotovou strelou obranca Petgrave - 1:1.

Domáci boli blízko ku gólu v 43. minúte, pred Melicherčíkom bolo rušno, ale Hovorka ani Obdržálek ho neprekonali. Nerozhodné skóre s rozchytanými brankármi vydržalo do 55. minúty. Presilovkovú kombináciu zakončil strelou Ventelä a odrazený puk dopravil do bránky Obdržálek - 2:1. Nádeje hostí na úspech znížilo vylúčenie v 58. minúte, v ktorom sa Spišiaci odhodlali k hre bez brankára, no od Hovorku inkasovali gól na 3:1.