Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hviezdny Iľja Kovaľčuk si na ZOH 2022 v Pekingu vyskúša novú prácu

PEKING - Ruský hokejista Iľja Kovaľčuk by mal na ZOH v Pekingu (4.-20. februára 2022) pôsobiť ako vedúci mužstva pri reprezentácii Ruského olympijského výboru (ROC). Podľa viacerých ruských médií sa Kovaľčuk zároveň stane asistentom hlavného trénera Alexeja Žamnova pri výbere hokejistov.
Kovaľčuk získal Gagarinov pohár s Omskom a opäť mieri do NHL.
Zdroj: hawk.ru
Zdieľajte:

Rusi ešte predtým zverejnili správu, že Žamnovovi budú v Pekingu pomáhať aj ďalší bývalí hokejisti Sergej Gončar, Jevgenij Nabokov, Sergej Fiodorov a Alexej Kudašov. Oficiálne oznámenie mena hlavného trénera a informácie o trénerskom štábe národného tímu sa verejnosť dozvie na tlačovej konferencii 18. októbra.

Pozrite si aj

Rozhodca Pavel Komarov.VIDEO V Rusku hlavný rozhodca hrubo porušil disciplínu: Jeho kariéra sa skončila

Rusi sa stretnú v B-skupine s Čechmi, Švajčiarmi a Dánmi, nedávno zverejnili aj prvé tri mená v nominácii. Na hrách nebudú chýbať brankár Andrej Vasilevskij, útočník Nikita Kučerov (obaja z Tampy Bay) a kapitán Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin.

Prečítajte si aj

Adam Špankovič (tretí sprava) prekonáva brankára Liptovského Mikuláša Antona Kislicyna v zápase 3. kola Tipsport Ligy.Levice doplnili obranca Rimavskej Soboty a útočník Kežmarku
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články