CHL: Slovan Bratislava zakončil turnaj bez získaného bodu

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali aj vo svojom poslednom vystúpení v F-skupine Ligy majstrov. Na domácom ľade podľahli v stredu Třincu 1:4 a v tejto edícii európskej klubovej súťaže nezískali ani bod.
Fp pdk ysôvyf y bnfxnhm nh gm gnfm.

V drese českého majstra sa objavili aj štyria slovenskí hokejisti: obranca Martin Marinčin a útočníci Vladimír Dravecký, Miloš Roman a Patrik Hrehorčák. Všetci traja útočníci sa presadili aj gólovo. V minulosti Slovensko v hokejovej Lige majstrov reprezentovali HC Košice, HK Nitra a HC’05 Banská Bystrica. Zo skupiny sa podarilo postúpiť len "oceliarom" v ročníku 2016/2017, v osemfinále play off vypadli so švajčiarskym mužstvom Fribourg-Gottéron. Slovan sa však stal prvým slovenským zástupcom, ktorý v základnej skupine LM nezískal ani bod.

P sykvyôlbydbdôl,byxb fxvnnf b yxcb.Košice proti Novým Zámkom posilnené o dvoch hráčov, Wehrs už opustil tím

LM - F-skupina:

HC Slovan Bratislava - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Yogan (Valach, Urbánek) – 21. HREHORČÁK, 27. Ramik (Peterek), 28. ROMAN (Jaroměřský, Adámek), 44. DRAVECKÝ (Michálek, Adámek). Rozhodovali: Stano, Snášel – D. Konc, Šoltés, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše: Matěj (Třinec) na 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.

Oliver Fatul Zvolen.Modré Krídla Slovan angažovali mladého zadáka z Bratislavy

Slovan: Hlavaj (28. Gudlevskis) – Gachulinec, Golian, Valach, Maier, Štajnoch, Beňo, Královič – Fominykh, Zigo, Jääskeläinen – Urbánek, Kytnár, Yogan – Lukošík, Preisinger, Sukeľ – Kundrík, Trubač, Bubica

Třinec: Kacetl – Marinčin, Doudera, Michálek, Zahradníček, Adámek, Jaroměřský, Matyáš – Kofroň, Matěj, Dravecký – Szturc, Čmiel Christov – Ramik, Peterek, Martynek

Ôgsa kôdgamsôl msdbôdbg.Poliaci už nechcú dvoch bývalých hokejistov zo slovenskej extraligy: Koniec napriek skvelej produktivite

Oba tímy nastúpili do zápasu s vedomím, že nemajú šancu na postup zo skupiny. Aj preto tréneri oboch mužstiev šetrili niektoré opory a šancu dostali aj nové mená. Hostia mohli ísť do vedenia už po 32 sekundách, keď sa k puku dostal Marinčin, ale jeho strelu zastavila žrď. Hráči českého majstra sa lepšie pohybovali, v prvej tretine mali viac šancí. Jednu z nich nevyužil Szturc, na opačnej strane mohol vyrovnať Zigo. Slovanu potom nevyšla ani kombinácia Preisingera s Lukošíkom.

Coughler coughler coughler.Bývalý útočník Trenčína skončil v Dánsku na vlastnú žiadosť

V druhej tretine sa hráči Třinca ujali vedenia vo vlastnom oslabení, keď Hrehorčák obral o puk Goliana a vzápätí prekonal Hlavaja. V 27. minúte po ďalšej chybe obrany zvýšil Ramik a o 49 sekúnd neskôr vyhnal Hlavaja z bránky Roman - 0:3. Až po po tomto góle sa dostali k slovu aj domáci, na 1:3 znížil Yogan. O pár sekúnd trafil Sukeľ po prihrávke Preisingera žrď, hostia si napokon udržali dvojgólový náskok až do druhej sirény.

MetaTitle: SR hokej TEL 4. kolo Slovan Bratislava Detva BAX.Štart NHL nestihne. Slovenského gólmana napísali na listinu zranených

V tretej tretine sa presadil aj tretí slovenský útočník v drese hostí. Dravecký využil prihrávku Adámka a prekonal bezmocného Gudlevskisa. Slovan mohol niečo urobiť s výsledkom v záverečnej päťminútovke, keď hral presilovú hru po faule Matěja na Fominycha, ale najväčšiu šancu zmaril Urbánkovi brankár Kacetl.

Pozrite si aj

Ryan Donato strelil prvý gól histórie Seattlu.VIDEO Takto padol historicky prvý gól Seattlu, strelil ho Donato