Uzdravený Fehérváry bodoval, Ovečkin sa zranil

WASHINGTON - Slovenský hokejista Martin Fehérváry zaznamenal v nočnom prípravnom zápase pred štartom nového ročníka NHL asistenciu, ktorou pomohol k víťazstvu Washingtonu nad Philadelphiou 5:3.
Zdroj: 39279

Capitals viedli 2:0, no hostia v druhej tretine dokázali otočiť skóre. V záverečnej časti Washington exceloval tromi gólmi a strhol víťazstvo na svoju stranu. V priebehu úvodnej 20-minútovky však domáci tím prišiel o svojho kapitána Alexandra Ovečkina. Ruský útočník narazil zozadu do Travisa Konecného a ocitol sa na ľade. Po chvíli vstal a po vlastných odkorčuľoval do šatne, no snažil sa pritom nezaťažovať ľavú nohu. Vedenie klubu informovalo, že Ovečkin už do zápasu nezasiahne a v priebehu soboty absolvuje lekárske vyšetrenie, ktoré určí rozsah zranenia dolnej časti tela a dĺžku prípadnej liečby.

Nitra je líder, Prešov posledný. Prehrali Trenčín aj Slovan, derby pre Zvolen

Po neúspešnom vstupe do prípravy, keď prehral štyri duely za sebou, sa Washington pred štartom sezóny dostáva do sľubnej formy. Pred zápasom s Flyers zdolal Boston 4:3 po predĺžení.

Prvý zápas v dlhodobej základnej časti NHL odohrajú Caps v noci na 14. októbra SELČ doma proti New Yorku Rangers.

Výsledky NHL:

Washington - Philadelphia 5:3 /za domácich Fehérváry 0+1/, St. Louis - Columbus 7:3, Calgary - Winnipeg 3:1