Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

RTVS navýšila počet priamych prenosov z Tipos extraligy

BRATISLAVA - Hokejová Tipos extraliga bude už od tohto týždňa na televíznych obrazovkách častejšie ako doteraz. Verejnoprávna RTVS ponúkne od piatka 8. októbra fanúšikom zo základnej časti súťaže až dva priame prenosy týždenne namiesto jedného.
Matej Hajko, vedúci sekcie športu RTVS.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

RTVS si doteraz vyberala počas základnej časti len zápasy z nedeľňajších kôl. Na základe dohody s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov, ktorá je držiteľom marketingových i vysielacích práv na Tipos extraligu, bude vysielať už aj piatkové duely. Z oboch hracích dní patrí RTVS právo prvej voľby televízneho prenosu.

Prečítajte si aj

Martin Fehérváry na zraze reprezentácie.Pre Martina Fehérváryho predčasne skončil duel na ľade Jersey

"Našou snahou pri rokovaniach bolo, aby na ich konci bol najspokojnejší fanúšik aj v tejto stále nie ľahkej dobe poznačenej pandémiou COVID-19. Rozšírenie počtu televíznych prenosov by malo byť prínosom pre všetky zainteresované strany – okrem divákov aj pre celú súťaž, kluby, ich i ligových partnerov a sponzorov. V RTVS máme dlhodobého partnera, ktorý prináša divákom atraktívne športové zážitky vo vysokej kvalite. Verím, že zo zvýšeného počtu hodín hokejových prenosov bude profitovať celý profesionálny hokej,“ uviedla v tlačovej správe riaditeľka Asociácie profesionálnych hokejových klubov Aneta Büdiová.

Prečítajte si aj

Gólové oslavy hokejistov Nových Zámkov.Nové Zámky podpísali známeho útočníka, ktorý už pôsobil v extralige

Hokejová etraliga sa bude v RTVS naďalej objavovať aj v spravodajských reláciách Góly – body – sekundy a v rozhlasovom vysielaní v rámci spravodajstva na všetkých okruhoch. RTVS navyše prináša vo vysielaní Rádia Regina počas jednotlivých hracích dní živé vstupy a prenosy, zväčša z tretích tretín, zo všetkých extraligových štadiónov. Pridanou hodnotou k nedeľňajším televíznym prenosom v RTVS sú štúdiá, v ktorých sa objavujú materiály zo štadiónov, života hokejových klubov i hokejové zaujímavosti. Dopĺňané sú živými vstupmi z ostatných súbežne hraných zápasov, vďaka čomu výrazne stúpol aktuálny informačný servis pre diváka. Súčasťou každého prenosu sú rozhovory s aktérmi zápasu.

Prečítajte si aj

Gpy kpgbdky bkdx ôlhmyld gmlxd.Tatar sa vracia do formy ešte pred ligou: Znova sa podieľal na víťazstve New Jersey

"Najvyššia slovenská hokejová súťaž má na obrazovkách RTVS dlhoročnú tradíciu a vnímame veľký divácky záujem o väčší objem priamych prenosov. Som presvedčený, že piatkové prenosy sa budú tešiť veľkej odozve športových fanúšikov. Ako verejnoprávny vysielateľ dokážeme navyše zabezpečiť kompletné regionálne pokrytie v rámci prenosov zo súťaže a vďaka pridaniu piatkových prenosov už do konca tohto mesiaca sa každý ligový klub objaví v našom vysielaní aspoň raz. Verím, že rozšírenie vysielacieho priestoru v rámci Tipos extraligy nie je pre blízku budúcnosť jedinou pozitívnou správou pre divákov v rámci spolupráce RTVS s Asociáciou profesionálnych hokejových klubov," povedal riaditeľ Sekcie športu RTVS Matej Hajko.

Prečítajte si aj

Filip Mešár načal gólom súpera z Detvy.Skauti z NHL sa prišli pozrieť na útočníka Filipa Mešára
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články