Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Poznáme meno prvého hráča NHL, ktorý sa nedá zaočkovať, klub mu môže siahnuť na plat

MONTREAL - Vedenie NHL nariadilo všetkým hráčom, aby sa pred štartom novej sezóny dalo zaočkovať proti koronavírusu. Zástupca komisára Bill Daly informoval, že tak neurobí asi iba 10-15 z celkovo približne 700 hráčov. Zaočkovanosť v profilige teda nebude úplne stopercentná.
MetaTitlmetaTitle: Kanada USA Hokej NHL Islanders Canadiense: Kanada USA Hokej NHL Islanders Canadiens.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Doposiaľ neboli známe žiadne mená zo spomínaných 10-15 hokejistov. TVA ale informovala, že jedným z nich je mladý útočník Jesse Ylönen z Montrealu Canadiens, s ktorým sa po debute v NHL už počítalo ako s členom do prvých štyroch formácií kanadského klubu. Fín sa rozhodol nezaočkovať z osobných dôvodov, tie nie sú verejnosti známe.

NHL akceptuje, ak sa hráč nedá zaočkovať, ale musí znášať nastolený režim a v ňom sú tvrdé "tresty". Ak napríklad nezaočkovaný hokejista nemôže kvôli nariadeniam vlády USA alebo Kanady cestovať na zápas, tak mu môže zamestnávateľ siahnuť na plat až do výšky 100%.

Práve Ylönen po prílete z Fínska do Kanady musel absolvovať štrnásťdennú karanténu a nestihol sa zapojiť do nováčikovského kempu Montrealu. Najväčší problém nastáva práve pri cestovaní z USA do Kanady, ktorá od každého nezaočkovaného vyžaduje 14-dňovú karanténu. To v nabitom programe NHL znamená, že nezaočkovaný hokejista nemá šancu stihnúť odohrať tieto zápasy.

Prvým hokejistom NHL, ktorý verejne zverejnil fotku s očkovaním, bol obranca NY Rangers - Jacob Trouba. Krátko predtým Calgary, Toronto a Carolina oznámili, že u svojich hráčov majú stopercentnú zaočkovanosť.

Zdieľajte:
Zdroje informácií: prohockeyrumours.com, cbc.ca

Diskusia

Podobné články