Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Zomrel bývalý tréner Nových Zámkov a medailista zo ZOH 1992

PRAHA - Vo veku 54 rokov zomrel bývalý československý hokejový reprezentant Ladislav Lubina, ktorý podľahol rakovine. Na ZOH 1992 v Albertville získal bronz, tri bronzové medaily mal aj z majstrovstiev sveta.
Ladislav Lubina Ladislav Lubina.
Zdroj: hcnovezamky.eu
Zdieľajte:

O úmrtí českého extraligového majstra v drese Pardubíc informovali v utorok české médiá denik.cz a idnes.cz. Počas hráčskej kariéry Lubina pôsobil aj v Dukle Jihlava a v Třinci, legionárčil vo Fínsku, Nemecku aj Švajčiarsku. S 910 ligovými zápasmi bol dlho rekordérom najvyššej súťaže, v ročníku 1990/1991 bol so 41 gólmi najlepším strelcom ligy. Za reprezentáciu odohral 121 zápasov, v ktorých strelil 26 gólov.

Prečítajte si aj

Tréner Mike Sullivan (vľavo) diskutuje s čiarovým rozhodcom Brianom Murphym, vpravo počúva jeho asistent Rick Tocchet.Jeden z najznámejších trénerov NHL mieri do televízie, pracovať bude s Gretzkym

Ako tréner viedol Pardubice, Brno a Slaviu Praha. S Pardubicami ako asistent získal v roku 2012 majstrovský titul. Na Slovensku trénoval v sezóne 2017/2018 Nové Zámky, v Kazachstane Pavlodar.

Zdieľajte:
Pridal: Matej Kubove
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články