Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Bývalý brankár Nitry, Banskej Bystrice či Spišskej Novej Vsi zamieril do Francúzska

BRATISLAVA - Francúzsky druholigový klub Vipers de Montpellier získal brankára Vilima Rosandiča, ktorý podpísal ročný kontrakt. Nahradil Čecha Vojtěcha Sedláčka.
Vili- Rosandic- TASR.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

25-ročný gólman odchytal väčšinu svojej kariéry na Slovensku, kde hokejovo vyrastal v Nitre, následne sa presunul do Banskej Bystrice, ktorá mu dala možnosť debutovať v Extralige. Nižšiu súťaž chytal za Detvu a Spišskú Novú Ves. V sezóne 2016/17 mal v SHL štatisticky najlepšie čísla.

Prečítajte si aj

MetaKeywords: Kanada šport hokej NHL slovaciká.Montreal nevyrovnal offer sheet a pustil Kotkaniemiho do Caroliny, získal však hviezdu Arizony

Rodák zo Záhrebu v posledných rokoch okúsil EBEL-ku s Medveščakom Záhreb a v Nice najvyššiu francúzsku súťaž. V minulej sezóne s KHL Mladost Zagreb vyhral chorvátsky titul. Vilim Rosandič reprezentoval Chorvátsko na niekoľkých juniorských šampionátoch nižšej kategórie, ako aj troch seniorských MS nižšej kategórie a dvoch kvalifikáciách o ZOH.

Jeho brat Mislav Rosandič je reprezentantom Slovenska, účastníkom posledných MS v Rige a hráčom českého Liberca. Na konte má titul s HC ´05 Banská Bystrica.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects.com

Diskusia

Podobné články