Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Pohár nádeje zrušený!

KHL
Vedenie súťaže zrušilo z ekonomických dôvodov Pohár nádeje.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Predstavitelia Kontinentálnej hokejovej ligy sa na svojom zasadnutí dohodli na zrušení Pohára nádeje. Nadstavbovú súťaž hrali v uplynulých dvoch sezónach tímy, ktorým sa nepodarilo postúpiť do play off o Gagarinov pohár. Informovala o tom oficiálna internetová stránka KHL.

Súťaž "útechy" prebiehala s finančným prispením KHL, ktorá hradila náklady na rozhodcov a dopravu. Pohár nádeje vznikol počas ročníka 2013/2014, teraz opäť v priebehu rozohratej základnej časti predčasne končí. V prvej sezóne si pohár vybojovali hráči Dinama Riga, v druhej ho získal Avangard Omsk. V minulom ročníku si v súťaži zahrali aj hokejisti Slovana Bratislava, vypadli hneď v predkole s Dinamom Minsk po výsledkoch 0:1 vonku a 1:2 doma.

Pohár nádeje zabezpečil, aby sa hokejistom neskončila sezóna už v polovici februára a reprezentanti zostali v hernom tempe až do začiatku prípravy na MS. Súťaž však zožala aj množstvo kritiky, slovenský útočník Branko Radivojevič ju nazval omylom, tréner Donbassu Doneck Július Šupler zasa "Pohárom lúzrov".

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články