Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Sýkora: Ako cudzinec by som mal byť viac produktívny

Nie práve idylické obdobie zažíva v českej extralige slovenský hokejista v službách Plzne Ján Sýkora.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Po trinástich odohratých zápasoch v sezóne má na konte iba päť bodov (4+1), napriek hernému trápeniu však nechýba v nominácii reprezentačného trénera Vladimíra Vůjteka na novembrový Nemecký pohár v Mníchove.

Dvadsaťštyriročný útočník verí, že posledné dva extraligové duely pred reprezentačnou prestávkou proti pražskej Slavii a Mladej Boleslavi mu vylepšia náladu. "Prišlo to tak ďaleko, že sa mi zdá o tom, že nedávam góly," priznal v rozhovore pre iDnes.cz. Vlani prišiel Sýkora z Banskej Bystrice na západ Čiech s povesťou strelca, ktorú sa mu však zatiaľ nedarí úplne napĺňať. V tomto ročníku dokonca odohral tri stretnutia v druhej najvyššej českej súťaži za Havlíčkův Brod. "Nie som v pohode, to je jasné. Ako cudzinec by som mal byť viac produktívny. Teraz mám päť bodov, to je slabé. Snažím sa a bojujem, čo je v mojich silách. So svojou postavou nie som žiadny búrač, ale i tak driem na maximum."

Trápi sa však celý tím, nielen Sýkora. V uplynulých štyroch dueloch vyhrala Plzeň iba jeden, pričom v nich strelila dokopy len päť gólov. V tabuľke patrí mužstvu s 19 bodmi až desiate miesto. "Nejde nám to. Všetci to chceme zlomiť, ale nesype sa to. Keď leží deka na všetkých, je to zložité. Na tréningu sme v pohode, tam nám to padá, ale potom príde zápas a všade sme o krok pozadu. To, čo sa teraz deje, mrzí všetkých, hráčov, trénerov aj vedenie,"dodal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články